Chcesz sobie zrobić makijaż permanentny? Musisz to przeczytać

Autorem artykułu jest Jaspis

Każda kobieta, która zdecydowała się wykonać makijaż permanentny musi się odpowiednio przygotować do takiego zabiegu. Jeśli zamierzamy wykonywać makijaż na ustach, aby uchronić się przed opryszczką, powinno przyjmować się lek Heviran (dostępny na receptę) zarówno przed jak i po zabiegu.

  Na przestrzeni kilku ostatnich lat makijaż permanentny stał się coraz bardziej rozpowszechniony wśród płci pięknej. Dlaczego tak się dzieje? Poniżej przedstawione zostały najważniejsze z powodów:
- Noszenie okularów lub soczewek kontaktowych, przez co ciężko wykonać odpowiednio makijaż
- Brak czasu na codzienny makijaż
- Uczulenia na kosmetyki kolorowe
- Chęć wyglądania świeżo, nawet w przypadku niechęci do makijażu
- Estetyczna korekta konturu brwi, ust, oczu
Należy pamiętać, iż taki makijaż nie jest tatuażem. Technika wykonywania jest podobna jak przy wykonywaniu tatuażu, jednak makijaż permanentny nie powoduje powikłań (np. zbliznowacenia), ponieważ barwniki wprowadzane są znacznie płycej. Barwniki wprowadzane są w trzecią warstwę naskórka co powoduje, że taki makijaż utrzymuje się 3-5 lat. Po około roku, dwóch latach efekt staje się delikatniejszy. Jest to spowodowane złuszczaniem się naskórka. Dobrze wykonany makijaż permanentny staje się niewątpliwie ozdobą.
Każda kobieta, która zdecydowała się wykonać makijaż permanentny musi się odpowiednio przygotować do takiego zabiegu. Jeśli zamierzamy wykonywać makijaż na ustach, aby uchronić się przed opryszczką, powinno przyjmować się lek Heviran (dostępny na receptę) zarówno przed jak i po zabiegu. Dodatkowo, aby zwiększyć wchłanialność pigmentu, można wykonać delikatny peeling ust i zaaplikować im odrobinę kremu.

Sam zabieg powinien zostać przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie, przez osobę z kwalifikacjami czyli linergistkę. Zabieg taki jest wykonywany w przeciągu 30min do 3 godzin. Po wykonanym zabiegu na powiekach, ustach, brwiach może utrzymywać się lekka opuchlizna, która jednak szybko znika. Ponieważ makijaż permanentny jest ingerencją w naskórek, na jego powierzchni wytworzy się strup, który należy odpowiednio nawilżać kremem lub maścią poleconą przez osobę wykonującą zabieg. Kreski na powiekach, bądź też wypełnienie ust nie zawsze jest idealne, zależne jest od przyswajalności barwników, dlatego też po ustąpieniu dolegliwości związanych ze strupem, opuchlizną, wymagana jest korekta.
Pamiętajmy, że makijaż permanentny zacznie blednąć. Nie dziwmy się również jeśli w kilka dni po samym zabiegu będzie on bardzo intensywny. Wszystko to jest zależne od intensywności użytych barwników, stopnie przyswajalności barwników a także złuszczania naskórka.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!