Jak prawidłowo poprowadzić karierę modelki?

Autorem artykułu jest pacman82

Współczesna telewizja nachalnie promuje pewien program, w których główną nagrodą jest kontrakt modelki i szansa na zostanie prawdziwą top modelką. Wiele młodych dziewczyn wręcz marzy, aby stanąć na wybiegu. Okazuje się jednak iż praca modelki nie jest prosta.

Dlaczego tak trudno zostać top modelką? Musimy wiedzieć, iż aby mieć jakiekolwiek szanse na start w świecie modelingu, powinniśmy umiejętnie przygotować sobie profesjonalne portfolio. Jest to kosztowne, jednak pozwoli nam na większą swobodę. Dlaczego będziemy mieli większą swobodę? Mianowicie, na polskim rynku działa wiele szemranych agencji modelek, których celem jest przede wszystkim naciąganie młodych kobiet na wydatki, oferując przy okazji karierę modelki. Szemrana agencja modelek obiecuje złote góry, równocześnie każe płacić za liczne, rzekome profesjonalne sesje fotograficzne czy opiekę stylisty. Niestety, działania takie mają na celu, tylko i wyłącznie wyłudzenie pieniędzy. Dlatego posiadanie własnego profesjonalnego portfolio to dobry pomysł.
Jeżeli znajdzie się agencja modelek, która postanowi zainwestować w nasz wizerunek, to powinniśmy podpisać umowę. Ważne jednak, aby takową umowę dokładnie przeczytać, szczególnie paragrafy mówiące o tym jak wyglądają rozliczenia. Doskonale musimy sobie zdawać sprawę, iż profesjonalna agencja modelek inwestuje na początku w swoje modelki, aby w późniejszym okresie mogła czerpać profity z kontraktów reklamowych. Dlatego też agencja będzie pobierała odpowiedni procent z kontraktów, zgodnie z umową.

Modelki powinny posiadać umowę z rzetelną i profesjonalną agencją modelek, gdyż tylko taka jest w stanie, zapewnić stałe fundusze. Profesjonalne agencje modelek posiadają liczne kontakty, dzięki czemu będą nam przedkładać zlecenia.
Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, iż zawód modelki jest niezwykle stresujący i ciężki. Mając kontrakt z agencją, nie możemy rezygnować, z przedkładanych zleceń. Jeżeli, często będziemy rezygnowali z załatwionych sesji czy reklam, agencja może nam podziękować za współpracę. Niech nikt również nie wierzy, że szybko zdobędzie szczyty. Na topie ląduje niewiele modelek.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie