Zatrzymać wspomnienia

Autorem artykułu jest Karolina Błauciak-Krzywicka

Niektórzy z nas uwielbiają wszelkiego rodzaju pamiątki. Z każdego miejsca przywożą kolejne przedmioty, gromadzą rzeczy, które przywołują niezapomniane chwile, bliskie czy ważne osoby.

Robi się sentymentalnie. Nawet Ci z nas, którym takie zachowania są obce, znajdą na pewno w swoim otoczeniu jakieś pamiątki. Spójrzmy chociaż na swoją ślubną obrączkę – czy czasem nie widnieje tam wygrawerowany napis? A może nosimy zegarek po dziadku, a na odwrocie znajduje się wygrawerowana dedykacja sprzed stu lat? 
Pozłącany pierścionek z cyrkoniąJeśli chodzi o pamiątki, biżuteria srebrna daje olbrzymie pole do popisu. Przede wszystkim dlatego, że ta prawdziwa jest bardzo trwała i dlatego towarzyszy nam przez całe życie, a potem staje się pamiątką przekazywaną następnym polokeniom. Największą wartość sentymentalną ma dodatkowo taka z wygrawerowaną specjalnie dla nas dedykacją. Świetnie nadają się do tego wszelkiego rodzaju srebrne i złote blaszki, medaliki, zawieszki, czy grubsze bransoletki

Od kilku lat moda na spersonalizowaną biżuterię przeżywa swój renesans. Grawerowane indywidualnie zawieszki, na bazie których tworzy się bransoletki i naszyjniki, sprzedają się jak świeże bułeczki.
Srebrna zawieszka na zdjęcieKolejny hit dla naprawdę sentymentalnych osób to biżuteria, w której możemy zamieścić zdjęcie ukochanej osoby. Są to najczęściej otwierane, srebrne zawieszki na zdjęcie, do których wkładamy odpowiednio wykadrowane i przycięte zdjęcie. Występują one w przeróżnych kształtach, najpopularniejsze to serca, owalne, okrągłe, prostokątne

Bywają proste i minimalistyczne, ale też bogato zdobione markazytami i cyrkoniami. Zdarzają się też duże, otwierane pierścionki, czy zegarki z „podwójnym dnem”. Jeśli zdecydujemy się na taką sentymentalną podróż, pamiętajmy, żeby nie przycinać od razu zdjęcia. 
Najpierw wypróbujmy idealny kształt i rozmiar, przycinając kawałek papieru. Dopiero gdy osiągniemy idealnie dopasowany kształt, wytnijmy go ze zdjęcia.
Bransoletka modułowa charmsI wreszcie największy przebój ostatnich lat, czyli bransoletka modułowa, która składa się z dobieranych indywidualnie zawieszek charms lub beads i z których każda ma być symbolem niezapomnianych chwil i przeżyć.---
Karolina Błauciak-Krzywicka, współwłaścicielka sklepu z biżuterią www.aragat.pl.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie