Zęby jak korale

Autorem artykułu jest Li Li

Dzisiejszy świat i trendy lansowane przez mass media wymagają od nas pięknego wyglądu i upodabniania się do ideałów piękna, które nam pokazują.

Nie każdy stworzony jest na obraz i podobieństwo modelów czy modelek. Nie dajmy się zwariować dążąc do ideału – ważne jednak, by nasz wygląd był zdrowy i zadbany. Dopełnieniem dobrego wizerunku są białe zęby. Niestety poprzez osad z kawy, papierosów czy jedzenia nasze zęby często są przebarwione i nie wyglądają dobrze.
    Dzisiejsza technologia dentystyczna pozwala wybielić zęby w sposób bezbolesny i stosunkowo niedrogi. Zabieg wybielania należy powtarzać co kilka miesięcy w zależności od trybu życia i nawyków. Dentysta może dobrać sposób wybielania zębów odpowiedni dla naszego szkliwa i rodzaju przebarwień. Zazwyczaj zabieg taki wykonuje się za pomocą lasera lub piaskowania – czyli usuwania osadu. Wiele gabinetów w przypadku dużych przebarwień proponuje założenie porcelanowych licówek. Jest to sposób droższy, ale trwały.

    Możemy posiłkować się również produktami dostępnymi w drogeriach – pastami do zębów i płynami do płukania jamy ustnej, które niwelują nawarstwianie się kamienia nazębnego. Stosowanie takich produktów pozwala zwalczać przyczynę przebarwień, dlatego powinniśmy o nich pamiętać szczególnie gdy pijemy dużo kawy czy palimy papierosy.

    Istnieją również sposoby domowe na wybielenie zębów. Należy jednak być ostrożnym w ich stosowaniu, ponieważ zamiast pomagać często mogą po prostu szkodzić. Najpowszechniejszą metodą jest stosowanie sody oczyszczonej. Można ją stosować tylko sporadycznie i w niewielkiej ilości, gdyż nadużywana może niszczyć szkliwo. Podobnie dzieje się w przypadku stosowania soli, cytryny czy węgla. Jeżeli decydujemy się na jakikolwiek sposób wybielenia zębów powinniśmy w pierwszej kolejności skonsultować to z lekarzem stomatologiem.
---
Oddaj się w ręce lekarza jakim jest dentysta Wrocław i zachwyć wszystkich swoim uśmiechem!
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!