Depilacja nóg - metody depilacji

Autorem artykułu jest Łukasz Ślebioda

Sprawdź jakie metody depilacji nóg są obecnie najbardziej popularne i praktyczne. Depilacja nóg stała się wymogiem estetycznym już dawno temu, toteż poddajemy się tej depilacji z regularnością, która świadczy o naszej determinacji w dążeniu do piękna.

Współcześnie trudno wyobrazić sobie by jakakolwiek kobieta pokazywała się publicznie z owłosieniem na nogach. Depilacja nóg stała się wymogiem estetycznym już dawno temu, toteż poddajemy się tej depilacji z regularnością, która świadczy o naszej determinacji w dążeniu do piękna, a ponieważ to zabieg obowiązkowy część pań marzy o tym, by włosów pozbyć się raz na zawsze i raz na zawsze mieć spokój z depilacją. W dzisiejszych czasach jest to oczywiście możliwe, ale nie wszyscy niestety mogą skorzystać z dobrodziejstw depilacji laserowej. Jakie inne metody depilacji warto stosować w celu usunięcia włosków z nóg?

Depilacja woskiem i depilacja cukrowa
Zarówno depilacja woskiem jak i depilacja cukrowa umożliwiają usunięcie włosków na dłużej. Pomiędzy poszczególnymi depilacjami możemy dość długo cieszyć się gładkimi nogami. Niemniej jednak depilacja nóg i w tym przypadku sprawia pewne problemy, a największym z nich jest zjawisko wrastania włosów po depilacji. Wrastanie włosków nie tylko szpeci nogi, ale też bywa bolesne i pozostawia ślady (niewielkie blizny bądź przebarwienia), wyeliminowanie tego zjawiska jest trudne, a u wielu osób wręcz niemożliwe bo tendencja do wrastania zależy między innymi od struktury naskórka.

Golenie kontra depilacja chemiczna
Mniej trwałymi metodami są golenie nóg i depilacja chemiczna. Depilacja nóg kremami do depilacji jest wyjątkowo łatwa i wygodna, a stosując odpowiednie kremy do depilacji możemy dodatkowo opóźnić odrost włosków. Decydując się na golenie nóg musimy liczyć się z tym, że włosków nie osłabimy i będą one bardzo szybko odrastać. W tym przypadku możemy pomóc sobie stosując kremy opóźniające porost włosów.
---
Depilacja w domu - sprawdź jak ją przeprowadzić.
Popularne metody depilacji
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie