Wygodne metody depilacji

Wygodne metody depilacji

Autorem artykułu jest Sativa
Obecnie metod depilacji istnieje wiele od golenia po elektrolizę, aczkolwiek który jest najbardziej wygodny i przy tym długotrwały? Tego się dowiesz czytając ten artykuł.

Depilacja odsłoniętych części ciała jest obowiązkiem współczesnej kobiety. Należy ją przeprowadzać regularnych odstępach czasu, by nie epatować otoczenia zaniedbanymi nogami, pachami czy wąsikiem nad górną wargą.
Kobietom codzienne obowiązki zawodowe i prace domowe zajmują dużo czasu. Trzeba jeszcze poświęcić codziennie choć pół godziny na pielęgnację ciała, więc panie niedysponujące wolnym czasem chcą się uwolnić od częstej depilacji. Laserowa depilacja jest dobrym wyjściem z tej sytuacji. Przy pomocy światła lasera niszczone są mieszki włosowe, więc po zabiegu włosy z nich nie wyrastają. Jednak zabieg depilacji trzeba kilkakrotnie powtórzyć, by zniszczyć wszystkie włoski. Ale później jest spokój. Raz w roku wystarczy zabieg skorygować.  Depilację laserową można już przeprowadzić samodzielnie w domu, gdyż są dostępne w sprzedaży niewielkie lasery, bezpieczne i łatwe w obsłudze. Jedyny minus to to, że zabieg zajmuje sporo czasu, bo włoski są usuwane pojedynczo. Dlatego idealnie nadają się do likwidacji wąsików oraz włosków spod linii brwi. Podobnie działa elektroliza, z tym, że mieszki włosowe są niszczone przez prąd elektryczny. Również należy kilkakrotnie powtórzyć zabieg. Ta metoda ma jednak pewne wady: zabieg jest bolesny i może pozostawiać niewielkie blizny na skórze.

Wygodna, bo wystarcza na miesiąc, jest depilacja cukrowa, podobna do woskowania, ale zdecydowanie mniej bolesna. Używa się do tego pasty cukrowej sprowadzanej z krajów Dalekiego Wschodu, gdzie tę metodę stosuje się od stuleci.
---
czym jest elektroliza?
Sprawdź artykuły na blogu o depilacji - kategoria depilatory.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie