Zniszczone włosy - co jest tego powodem?

Zniszczone włosy - co jest tego powodem?

Autorem artykułu jest Elka kowalska
Włosy zniszczone to duży problem zwłaszcza dla kobiet. Każda z nas chce wyglądać młodo i modnie, dlatego często poddajemy je  takim zabiegom jak prostowanie, farbowanie, trwała lub rozjaśnianie. Te czynności mimo, że poprawiają nasze samopoczucie i wygląd to negatywnie odbijają się na kondycji włosów.

Włosy składają się z trzech warstw:
- rdzenia,
- kory (otacza rdzeń),
- naskórka (element zewnętrzny)
Kosmetyki do pielęgnacji włosów praktycznie nie są w stanie dotrzeć do rdzenia włosa w przeciwieństwie do farby, rozjaśniacza lub trwałej. Te zabiegi ingerują w wewnętrzny pigment kory powodując jej zniszczenie. A więc jeżeli twoje włosy są:
- pozbawione elastyczności,
- łamliwe,
- ich rozczesanie stanowi problem,
- brak im blasku, a ich kolor jest matowy,
- twoja fryzura wygląda jak niepoukładany snopek siana
to niestety, ale należysz do klubu kobiet ze zniszczonymi włosami.  Ale nie musisz się martwić, ponieważ  z tego klubu możesz się wypisać. Ważne jest zdiagnozowanie źródła zniszczenia. Najczęstszym powodem jest niewątpliwie wysoka temperatura, jaką często poddaje się włosy w trakcie prostowania lub opalania na słońcu czy też na solarium. Kolejnym czynnikiem równie ważnym jest częste farbowanie. Jak już wspomniałam wcześniej, farba ingeruje w kore włosa, także najlepiej jakbyśmy się tego wystrzegały. Ale powszechnie wiadomo, że mało jest kobiet zadowolonych ze swojego naturalnego koloru, a poza tym po co się ograniczać, skoro jest tyle pięknych barw. Macie racje drogie Panie, ale róbmy to z umiarem i najlepiej unikając rozjaśniacza. A jeżeli musimy już go zaaplikować to postarajmy się o dobre odżywki, które zmniejszą szkodliwość tego zabiegu.
Niestety kolejną torturą dla naszych końcówek jest czynność, którą wykonujemy codziennie. Mowa tutaj o czesaniu. Poplątane włosy często wyrywamy razem z cebulkami lub je po prostu łamiemy. Niezdrowo jest także czesać włosy mokre. Ale nie oznacza to, że musimy chodzić w kołtunach. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni grzebień i problem rozwiązany. Jak do tego wszystkiego jeszcze dodamy dobre kosmetyki pomagające w rozczesywaniu włosów to już pełnia szczęścia.
Na koniec jeszcze przedstawię kilka sposobów, które powinny poprawić strukturę włosa. Konieczne jest:
1) regularne podcinanie końcówek,
2) odpowiednia dieta
3) stosowanie dobrej jakości kosmetyków
A więc drogie Panie do dzieła. Piękno włosów w naszych rękach!!!
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie