Sposoby na włosy mocne i zdrowe

Sposoby na włosy mocne i zdrowe

Autorem artykułu jest Uroda i Zdrowie
Każdy człowiek, a w szczególności żeńska część, pragnie mieć zdrowe i mocne włosy. Co należy robić aby utrzymać wygląd włosów we właściwej formie?
To, jak wygląda nasza czupryna jest zaprogramowane w genach, ale nawet dziedzicząc najwspanialsze włosy nieodpowiednią pielęgnacją możemy doprowadzić do pogorszenia ich wyglądu. Mogą też przydarzyć się nam choroby, które niekorzystnie wpłyną na włosy. Piękne włosy to skarb, o który należy więc dbać. Jak to robić? Przede wszystkim nie dopuścić do tego,by utraciły blask, elastyczność i gęstość wskutek zaniedbań dietetycznych. Nadmierne wypadanie włosów bardzo często jest skutkiem niedożywienia (stosowania drastycznych diet odchudzających), a może ono przyczyniać się również do innych problemów z czupryną. Drugim często popełnianym błędem jest nadmiar zabiegów pielęgnacyjnych.

O włosy dbaj z umiarem
Nasze włosy bywają niesforne, a nam często daleko do pełnego zadowolenia z wyglądu toteż katujemy i własne ciała i włosy nadmiarem zabiegów pielęgnacyjnych. Włosy znosząto dzielnie, ale do czasu. Wskutek nadużywania kosmetyków do stylizacji włosów, wskutekużywania nieodpowiednio dobranych szamponów i odżywek oraz w wyniku nazbyt częstego używania suszarek i prostownic włosy tracą swoje naturalne właściwości, wysychają na końcach, przetłuszczają się u nasady i generalnie ulegają sporym zniszczeniom. Umiar w używaniu wszystkich wymienionych wcześniej elementów może temu zapobiec.

Wypadanie włosów
Wypadanie włosów nie zawsze jest zjawiskiem, nad którym można w pełni zapanować, ale leczenie przyczyn wypadania włosów i profilaktyka są w stanie nam pomóc. W tym przypadku trudno mówić o jakichś szczególnych zaleceniach leczniczych czy pielęgnacyjnych - ani leczenie ani pielęgnacja nie mogą odbywać się w oderwaniu od przyczyn.
---
Artykuły - uroda i zdrowie Artelis.pl - Co jest najlepsze do włosów zniszczonych i suchych ?
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!