Przejdź do głównej zawartości

Trądzik Zaskórnikowy I Trądzik GrudkowyTrądzik zaskórnikowy i trądzik grudkowy rzadko występują samodzielnie. Najczęściej na twarzach osób borykających się z trądzikiem pojawiają się zmiany różnego rodzaju. Należą do nich i zaskórniki i grudki i krosty, a nawet bardzo głębokie ropnie. Do bardzo nielicznych należą te przypadki, w których trądzik przybiera postać samych zaskórników bądź tylko i wyłącznie grudek. Tym niemniej zdarzają się one na pewno, poza tym jeśli mielibyśmy ściśle trzymać się nazewnictwa należałoby uznać, że trądzik zaskórnikowy to trądzik z przewagą zaskórników podczas gdy trądzik grudkowy przebiega z przewagą grudek. Obydwu rodzajom zmian skórnych mogą też towarzyszyć inne pryszcze. Jaka jest specyfika tych trądzików?

Trądzik Zaskórnikowy

Jak już sobie wyjaśniliśmy trądzik zaskórnikowy objawia się głównie zaskórnikami, choć w okolicach szczególnie tłustych (tj. w okolicach nosa czy brody) na twarzy mogą pojawiać się również bardzo nieliczne grudki bądź krosty. Same zaskórniki mają na tyle charakterystyczny wygląd, że nie sposób ich pomylić z żadnym innym wykwitem. Przede wszystkim to zmiany, którym nie towarzyszą typowe stany zapalne widoczne jako krosty z centralnie usytuowanym ropniem bądź czerwone i bolesne grudki. Zaskórniki mogą mieć co prawda postać otwartą (są wtedy brązowe) lub zamkniętą (żółtawe, białawe), ale zgromadzone w nich sebum ma konsystencję twardą, utwardzoną przez bakterie, okolice zaskórników nie są zaczerwienione. Wykwity tego typu nie sprawiają też bólu.

Trądzik Grudkowy

O trądziku grudkowym mówimy wtedy, gdy większość zmian na skórze ma postać grudek. Grudki to w pewnym sensie zamknięte krosty – stan zapalny rozwija się pod skórą, ropna wydzielina nie ma ujścia, grudki są zaczerwienione i bolesne, niejednokrotnie dość duże. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wyciskanie takich pryszczy, to błąd o tyle brzemienny w skutki, że akurat w tym stanie łatwo doprowadzić do uszkodzenia skóry. Generalnie wyciskanie jest dość kontrowersyjne. Można poddawać mu w zasadzie jedynie zaskórniki, a i tak lepiej by zrobiła to wykwalifikowana kosmetyczka.

Źródło: Trądzik zaskórnikowy i trądzik grudkowy - Ania

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Silikonowe biustonoszeW dzisiejszych czasach modne kobiety nie muszą już martwić się jak dopasować bieliznę by nie psuć danej stylizacji widocznymi ramiączkami lub odstającym krojem stanika. Przemysł bieliźniarski podąża za modą i proponuje wiele wygodnych rozwiązań. Jednym z nich są silikonowe biustonosze, przydatne zwłaszcza przy noszeniu eleganckich kreacji bez pleców, letnich sukienek lub oryginalnie skrojonych bluzek.

Samonośne biustonosze wykonane są z medycznego silikonu, który doskonale przylega do ciała, podnosi i podtrzymuje piersi. Bielizna ta składa się z dwóch samoprzylepnych miseczek, dokładnie pasujących do rozmiaru biustu. Wystarczy przyłożyć każdą z nich do piersi, pilnując by znalazły się na tej samej wysokości oraz upewnić się, że obie dobrze przylegają do biustu. Oprócz łatwości użycia głównymi zaletami takich biustonoszy jest wygoda noszenia i ich przystępna cena. By cieszyć się tym niezwykłym wynalazkiem warto jednak pamiętać o kilku szczegółach.
Silikonowy biu…

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Autor: Alicja Janak

Ślub i wesele to okazja dla każdej kobiety do tego, by zabłysnąć. Dlatego każda kobieta z ogromną uwagą przygotowuje się do takiej uroczystości. Oczywiście najważniejszą sprawą jest dobór odpowiedniej sukienki.

 Wybrana kreacji może skutecznie pomóc wyeksponować walory figury i ukryć jej mankamenty. Poza tym suknia może ukazać naszą osobowość i nasz styl. Dlatego tak ważne jest, by dokonać przemyślanego wyboru. Warto też zwrócić uwagę na aktualne trendy i wybrać spośród nich coś dla siebie.
1. Sukienki dopasowane w tali. Bardzo modne są sukienki o prostym kroju i dopasowane talii, o długości do kolan. W tym zakresie do wyboru jest oczywiście wiele różnych wzorów. Młodsze kobiety lubiące urocze stylizacje mogą wybrać sukienkę ze zwiewnej i delikatnej tkaniny, która będzie ładnie podkreślać kobiece kształty. Na miejscy będą pastelowe kolory i koralikowe aplikacje. Kobiety eleganckie i dojrzałe mogą sięgnąć po kreacje bardziej szykowne i proste. Bardzo modnym wykończenie…

Przegląd internetowy: moda i uroda. Wydanie nr 20 (11-20 marca 2017)

Kolejny, dwudziesty przegląd internetu poświęcony modzie i urodzie zahacza prawie  o wiosnę. Ostatnia szansa zadbać o sylwetkę zanim odsłonimy nasze ciała na widok publiczny 😀
Węglowodany w Polki PLzostały poddane surowej ocenie. Okazuje się, że jeść je trzeba, bo w diecie człowieka powinny pokrywać około 60% zapotrzebowania energetycznego. Które warto spożywać a których nie jeść dowiecie się właśnie na w/w portalu 🍔Elle zamieściło rozmowę z Taylor Hill, 21-letnią modelką uchodząca za jedną z najpiękniejszych kobiet świata.
Ponieważ jest ona "ambasadorką" produktów Lancôme, nic dziwnego, że wywiad dotyczył kosmetyków tej firmy.

Jastrząb Post, po raz pierwszy w naszym przeglądzie. 
Ale ponieważ portal zamieścił u siebie galerie takich gwiazd jak: Dorota Soszyńska, Joanna Kulig czy Marzena Rogalska będziemy tam dla Was od czasu do czasu zaglądać.

Zwierciadło napisało o pozytywach i negatywach medycyny estetycznej. Ostatnie tragiczne wypadki podczas operacji plastycznych czy lipos…