Jak dobrać buty do garnituru?

Jak dobrać buty do garnituru?

Dobrze inwestujący i prosperujący biznesmen nie może przecież się zaniedbywać i wyglądać nie profesjonalnie.
W związku z tym, coraz więcej pracujących panów przywiązuje uwagę do swojego garnituru i ogólnego wyglądu. Jako, że „Diabeł tkwi w szczególe”, panowie powinni także pamiętać o dodatkach, które jeszcze bardziej poprawią ich wizerunek.
Dodatków nie powinno być za wiele, jednakże należy wybierać produkty tylko najwyższej jakości. To zaświadczy o poważnym podejściu do sprawy. Dodatki powinny być także dostosowane do okazji. Na co dzień najlepiej skupić na odpowiednim doborze paska, butów i skarpetek.
Klamra paska powinna być prosta i delikatna. Masywne klamry, lub te w oryginalne wzory lepiej zarezerwować do stroju mniej oficjalnego. Co więcej, pasek powinien być w kolorze butów, najlepiej wykonany ze skóry.
Podobnie jest jeśli chodzi o obuwie. Powinno być klasyczne, wykonane ze skóry i w jednolitym kolorze. Buty powinny być sznurowane oraz posiadać niezbyt grubą podeszwę. Do garnituru zdecydowanie nie nadają się buty sportowe.
Jeśli zaś chodzi o skarpetki to ich kolor powinien być o ciemniejszy niż kolor spodni, a one same nie powinny posiadać żadnego wzoru czy napisu. Zwrócić uwagę należy także na długość skarpet. Muszą być one na tyle długie, aby gdy spodnie podciągną się podczas siedzenia nie było widać gołej łydki.
Na bardziej eleganckie okazje można zdecydować się na delikatną biżuterię. Mimo że, łańcuchy, kolczyki i pierścionki raczej odpadają, mężczyzna pozwolić sobie może na sygnet. Sygnet noszony jest na palcu serdecznym. Nie należy jednak przesadzać z jego zdobieniem i rozmiarem.
Dodatkiem do stroju wizytowego są także spinki do koszuli, które stanowią doskonałe jej wykończenie.
Wybierając dodatki do stroju, należy pamiętać o tym, że nawet jeśli ubranie będzie piękne i kosztowne, tanie i niezbyt dobrze dopasowane dodatki mogą bardzo łatwo zepsuć cały efekt.

-- O autorze

Komentarze

  1. Ciekawy artykuł i informacje. A gdzie kupujecie eleganckie obuwie, garnitury itp? Ja polecam Grand Moda Męska, zawsze jestem zadowolony z zakupów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!