środa, 4 kwietnia 2012

Laser na cellulit

Laser na cellulit
Skórka pomarańczowa to nieestetyczny defekt. Borykają się z nim przede wszystkim kobiety – w różnym wieku.
Cellulit jest natomiast rzadkością u mężczyzn. Wynika to przede wszystkim z przyczyn powstawania skórki pomarańczowej. Defekt ten jest na tyle uciążliwy i uporczywy, że kobiety poszukują wszelkich sposobów, by pozbyć się problemu.
Walka z cellulitem jest możliwa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to wcale łatwe zadanie. Redukcja skórki pomarańczowej może okazać się sporym wyzwaniem. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie sposoby są najlepsze, i w jaki sposób je praktykować, by walka przyniosła oczekiwane efekty.  Warto wypróbować laser na cellulit, który okazuje się jedną z najbardziej skutecznych metod walki z tą przypadłością.
Skąd się bierze cellulit? Warto mieć świadomość, że nie istnieje jedna przyczyna powstawania skórki pomarańczowej. Przyczyny cellulitu są złożone, aczkolwiek można wyodrębnić te czynniki, które są najbardziej znaczące. W przypadku skórki pomarańczowej chodzi przede wszystkim o zawirowania hormonalne. To burza hormonów odpowiada za powstawanie grudek i nierówności, które wiele kobiet doprowadzają do „białej gorączki”. Warto mieć świadomość, że za powstawanie skórki pomarańczowej odpowiada wzrost poziomu estrogenów. Hormony te wydzielają się w nadmiarze u kobiet, dlatego cellulit u mężczyzn jest rzadkością – pojawia się tylko wtedy, gdy dojdzie do poważnych zawirowań hormonalnych. Estrogeny odpowiadają za zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. W efekcie tego dochodzi do powstawania obrzęków. Te zaś odpowiadają za uciskanie między innymi komórek tłuszczowych, które w tworzeniu cellulit odgrywają znaczącą rolę. Uciskane komórki są dużo gorzej odżywione oraz niedotlenione.
Dochodzi wówczas do powiększania się objętości tych komórek, które zaczynają się wypełniać substancjami tłuszczowymi. W rezultacie pojawiają się nierówności i grudki na skórze, które nazywamy cellulitem. Laser na cellulit – czy to działa? Jedną z metod walki ze skórką pomarańczową jest laserowe usuwanie cellulitu. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, dlatego też tym bardziej warto poddać się takiej kuracji. Kilka seansów, wykonywanych w regularnych odstępach czasu pozwoli na całkowitą redukcję nieestetycznej przypadłości. Warto mieć świadomość, że laser na cellulit to skuteczny zabieg, który pozwala w sposób całkowicie bezinwazyjny pokonać defekt. Działa na zasadzie masażu, który doskonale oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Laser na cellulit odpowiada za stymulowanie metabolizmu komórek tłuszczowych, dzięki czemu dochodzi do znacznie szybszego spalania tłuszczu. Ponadto doskonale usprawnia krążenie, przyczyniając się do likwidacji obrzęków. Można więc stwierdzić bez wahania, że laser na cellulit działa przede wszystkim na przyczyny powstawania skórki pomarańczowej. Wszystko więc wskazuje na to, że antycellulitowy laser jest urządzeniem, które pozwala skutecznie zlikwidować nieestetyczną przypadłość – grudki i nierówności, które mogą stanowić poważny kompleks wielu kobiet.
Laserowe usuwanie cellulitu – możliwe także w domu. Okazuje się, że laserowe usuwanie cellulitu dostępne jest nie tylko w salonach kosmetycznych. Owszem, jeszcze jakiś czas temu tylko w profesjonalnych gabinetach można było pozbyć się cellulitu za pomocą lasera. Obecnie dostępne są w sprzedaży specjalne urządzenia, które można wykorzystać do walki ze skórką pomarańczową w domu. Są to lasery na cellulit. Urządzenia te działają dokładnie na takiej samej zasadzie jak urządzenia, które dostępne są w salonach kosmetycznych. Oczywiście są znacznie mniejsze, ale tak samo skuteczne. Co prawda ich „mniejsza moc” zmusza nas do zwiększenia ilości seansów. Jednakże kilkunastominutowe aplikacje promieni laserowych przeprowadzane każdego dnia przez kilka tygodni pozwolą skutecznie uporać się ze skórką pomarańczową. Warto mieć świadomość, że laserowe usuwanie cellulit w domu nie kończy się wyłącznie na zaaplikowaniu dawki promieniowania laserowego. Koniecznością jest również dokładne wmasowanie serum kofeinowego. Jest to specyfik, który zawiera w swoim składzie kofeinę – cenną substancję, która skutecznie walczy z przyczynami skórki pomarańczowej. Do zestawu dołożony został również inny specjalny krem antycellulitowy, który należy nałożyć wieczorem na skórę, objętą defektem. Warto zdawać sobie sprawę, że jednorazowy koszt zakupu urządzenia jest niewielki.
W większości przypadków charakteryzuje go równowartość jednego zabiegu, przeprowadzonego w gabinecie kosmetycznym na dużej powierzchni ciała. Dlatego też warto zainwestować w takie urządzenie. Koszt jego zakupu bardzo szybko się zwraca, a biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie możemy stosować wielokrotnie – bez ograniczeń, można powiedzieć że na tym zyskujemy.
Jak wspomóc skuteczność lasera na cellulit? Laser na cellulit, nawet ten do użytku domowego, jest sam w sobie skuteczną metodą walki ze skórką pomarańczową. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomóc jego skuteczność. W jaki sposób? Przede wszystkim trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ponadto koniecznością jest zwiększenie aktywności fizycznej. Można także pokusić się o odpowiednie tabletki na cellulit. Tak naprawdę wszystkie metody są dozwolone, jeśli faktycznie przyczyniają się do redukcji skórki pomarańczowej.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: izabela

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

1 komentarz:

  1. Przyznaję, że laserowe usuwanie cellulitu jest skuteczne. Sama mam domowe urządzenie - o takie rioanticellulite.pl i potwierdzam, że to działa. Co prawda trzeba być systematyczną w działaniu, ale się opłaca. Natrafiłam na ten laser dzięki zestawieniu środków na cellulit i nie żałuję, że go mam :D

    OdpowiedzUsuń