Na czym polega lifting twarzy?

Na czym polega lifting twarzy?

Autorem artykułu jest Małgorzata B.

Każdy z nas z pewnością chciałby cieszyć się pięknym i młodym wyglądem przez długie lata. Jednak z upływem czasu nasze ciało oraz rysy twarzy zmieniają się i widoczne stają się oznaki starzenia.
Skóra traci jędrność, wiotczeje i opada, a na twarzy pojawiają się zmarszczki.
Są to skutki nie tylko upływu czasu, ale także innych czynników, takich jak stres, czy promieniowanie słoneczne. Jeżeli zależy nam na znacznym poprawieniu swojego wyglądu to w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się lifting twarzy, czyli zabieg polegający na usunięciu nadmiaru wiotkiej, opadającej i marszczącej się skóry twarzy oraz szyi. W efekcie skóra zostaje naciągnięta, a zmarszczki wygładzone i mniej widoczne.
lifting twarzyTego typu operacja trwa zazwyczaj od półtorej do sześciu godzin. Cięcie jest prowadzone od okolicy skroni, wzdłuż przedniego brzegu małżowiny usznej, następnie za płat ucha i przechodzi w tył we włosy. Jeśli operowana jest również szyja, małe nacięcie wykonywane jest także pod brodą. Nadmiar skóry zostaje usunięty, a następnie chirurg wprowadza dren służący do odprowadzania płynów, które mogłyby gromadzić się pod skórą i komplikować gojenie się ran. Zabieg przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym.
Lifting twarzy stosowany jest zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Osoba poddająca się zabiegowi musi być zdrowa fizycznie i psychicznie. Tego typu operacje wykonywane są najczęściej u osób w wieku od czterdziestu do sześćdziesięciu lat. Lifting twarzy może być jednak stosowany także u młodszych pacjentów, których skóra zwiotczała, a oznaki starzenia wystąpiły wcześniej niż to zwykle bywa. Także osoby po sześćdziesiątce mogą poddać się zabiegowi, o ile pozwoli na to stan ich zdrowia.
Po zabiegu pacjent przebywa w klinice jedną lub dwie doby. Po tym czasie zostają usunięte wprowadzone pod skórę dreny. Bandaże zostają zdjęte między trzecim a piątym dniem po operacji. Jeżeli stosowane były nierozpuszczalne szwy to ich wycięcie wykonuje się po około siedmiu dniach. Rekonwalescencja powinna trwać mniej więcej dwa tygodnie i w tym czasie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.
Po zabiegu twarz jest opuchnięta, a czasem mogą pojawić się także siniaki. Możliwy jest również brak czucia skóry oraz ból. Końcowy efekt widoczny będzie po całkowitym ustąpieniu opuchlizny. Twarz odzyska młodzieńczy wygląd, a oznaki starzenia będą mniej widoczne. Jeżeli istnieje taka konieczność zabieg może być powtarzany. Efekt liftingu powinien trwać około 5-10 lat.
---
Chirurgia plastyczna - klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Intermed.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!