środa, 4 kwietnia 2012

Wybierz dobry fluid, nie wydając fortuny

Wybierz dobry fluid, nie wydając fortuny

Autorem artykułu jest Natalia Lach
Skóra każdej kobiety, nieistotne w jakim wieku, nigdy nie jest całkowicie gładka. Często obserwujemy pojawianie się na niej niedoskonałości takich jak rumień, krosty, przebarwienia, popękane naczynia krwionośne czy tzw. pajączki.
      Nie należy się tym stresować. Idealnie gładką cerę posiadają tylko noworodki i piękne modelki na stronach kolorowych czasopism, których zdjęcia doskonalone są w programach graficznych. Świat kosmetyczny posiada obecnie bardzo dużą ofertę kosmetyków takich jak fluidy, balsamy koloryzujące, czy pudry sypkie, które pomogą nam ukryć na twarzy to co powoduje, że czujemy się nieatrakcyjne. Każdą krostkę i przebarwienie można błyskawicznie zasłonić, tylko musimy wiedzieć w jaki sposób. Najistotniejsze jest to, że musimy poznać jaką mamy cerę: suchą, normalną, tłustą czy mieszaną.
      Dla skóry suchej najlepszy będzie fluid nawilżający, dla tłustej - matujący, natomiast kobiety z cerą mieszaną powinny unikać rozświetlającego pudru z kawałkami brokatu, bo nasza skóra będzie świecić z daleka, co wygląda nieatrakcyjne. Jeżeli mamy skłonności do alergii, infekcji skórnych czy pękających naczynek krwionośnych - to również trzeba wziąć pod uwagę zanim kupimy kosmetyk. Podstawową regułą, jaką musimy się kierować podczas wyboru pudru, jest jego odcień. Jeżeli mamy bladą cerę, nie wybierajmy ciemnych kolorów, bo twarz będzie się zbyt wyraźnie odznaczać od szyi i dekoltu. Jeśli zaś nasza cera jest opalona, nie zakrywajmy jej bladym fluidem, bo też będziemy wyglądać zbyt nienaturalnie.
     Najlepiej przetestować artykuł na sobie zanim go zakupimy. W tym wypadku można się udać do apteki lub drogerii i poprosić o bezpłatne próbki kosmetyków. Sklep kosmetyczny rzadko oferuje klientom bezpłatne testery. Najczęściej takie kosmetykimożna znaleźć w aptece. Niejedna z nas myśli, że apteka to punkt, w którym kupimy tylko leki. Nie jest to jednak prawdą; coraz większa liczba aptek posiada w sprzedaży świetne kosmetyki i, co ważne, w dość niskich cenach. Do tego kupimy tam dermokosmetyki, a więc nasz puder na pewno nie podrażni nam skóry. Bardzo ważne, by nie używać tanich podróbek, bo możemy nabawić się wyprysków lub nawet uczulenia. Jeśli zależy nam na niższych cenach, prześledźmy, ile identyczne kosmetyki kosztują w aptekach internetowych. Najczęściej mają one większy wybór asortymentu niż pospolite apteki. Tanie leki, dermokosmetyki, urządzenia medyczne to tylko niewielka część ich oferty. Zatem zanim kupimy puder czy fluid, sprawdźmy jego jakość, cenę oraz barwę w zwykłym sklepie lub aptece, a zamawiajmy w miejscu, gdzie jest najtaniej. To najlepsze rozwiązanie.
---
tanie kosmetyki
Promienna cera na mroźne dni
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz