Zdrowie – Blizny i ich leczenie

Maść na blizny szczególnie dobrze sprawdza się, gdy blizna znajduje się w miejscu trudno dostępnym, na przykład na zgięciach kończyn. Takie żele stosowane są także do leczenia blizn znajdujących się na twarzy oraz tych o nieregularnej powierzchni. Żel na blizny jest prosty w aplikacji. Zmiękcza, wygładza i spłaszcza blizny, zmniejsza ból, świąd oraz odbarwienia. Jest bezbarwny oraz samowysychający. Może być stosowany także u dzieci i u osób ze skłonnością do alergii skórnych.
Zdrowie - blizny i ich leczenieBlizna pojawia się w wyniku uszkodzenia skóry. Rana się goi, tkanka łączna wypełnia uszkodzone miejsce, staje się czerwona i powoli robi się coraz bledsza. Tkanka nigdy nie będzie miała dokładnie takiego koloru co zdrowa skóra, bo nie zawiera barwnika. Istnieją różne rodzaje blizn: blizny linijne (te występują najczęściej), blizny przerostowe, bliznowce i przykurcze bliznowate. Duże znaczenie ma także miejsce, w jakim znajduje się blizna. Jeśli znajduje się w miejscu zazwyczaj zasłanianym przez ubranie – to zazwyczaj nie powoduje takich kompleksów, jak na przykład blizny na twarzy. Jeżeli blizna znajduje się w miejscu trudno dostępnym, np. w fałdach skóry czy na zgięciach kończyn, to utrudnia to gojenie się rany.
W przypadku niewielkich blizn liniowych zabieg jest prosty, a po nim blizna staje się znacznie węższa oraz bardziej blada. Należy pamiętać, że jeżeli chodzi o blizny po oparzeniach czy duże pooperacyjne może to być o wiele trudniejsze. Nie można również zapominać o tym, że każda blizna osiąga swój ostateczny kształt po upływie od 9 do 12 (od momentu uszkodzenia skóry. Dopiero po tym czasie można podjąć decyzję o zabiegu chirurgicznym.
Żeby nie dopuścić do trwałych zmian po trądziku nie można lekceważyć jego wystąpienia. Należy pójść na wizytę do dermatologa i rozpocząć leczenie. {Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego kosmetyku. Co zrobić, aby zmniejszyć powstałe w ten sposób blizny? Leczenie blizn potrądzikowych polega na stosowaniu specjalnej maści na blizny. Nie należy wystawiać skóry na słońce, najlepiej stosować krem z filtrem. Nie można dotykać ani rozdrapywać krost, ponieważ takie czynności utrudniają odnawianie się skóry. By zredukować zmarszczki dokonuje się operacji plastycznych, w trakcie których usuwa się nadmiar luźnej skóry. Żeby zredukować zmarszczki stosuje się także botoks. Botoks działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Efekty zabiegu powoli zanikają, jeśli chcemy żeby były trwały, trzeba go powtórzyć. Jeszcze innym sposobem na zredukowanie zmarszczek są zabiegi laserowe. Światło lasera usuwa naczynka, piegi, przebarwienia i wygładza zmarszczki. Zabiegi laserowe wygładzają i odmładzają skórę. Redukcja zmarszczek zachodzi również pod wpływem działania specjalistycznych, dobrej jakości kremów.
Aby zredukować zmarszczki przeprowadza się operacje plastyczne, podczas których usuwa się nadmiar luźnej skóry. Żeby zredukować zmarszczki stosuje się także botoks. Botoks działa tylko w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Efekty zabiegu powoli przestają być widoczne, jeśli chcemy aby były trwały, trzeba go powtórzyć. Jeszcze innym sposobem na zredukowanie zmarszczek są zabiegi laserowe. Światło lasera usuwa naczynka, piegi, przebarwienia oraz wygładza zmarszczki. Dzięki zabiegom laserowym skóra pozostaje gładka. Redukcja zmarszczek zachodzi także pod wpływem specjalistycznych, dobrej jakości kremów.
Istnieje wiele metod leczenia blizn. Możemy je podzielić na chirurgiczne oraz niechirurgiczne. Do niechirurgicznych zaliczamy metody fizykalne oraz farmakologiczne. Fizykalne metody leczenia blizn to m. in.: presoterapia (czyli leczenie uciskiem), krioterapia, radioterapia oraz laseroterapia. Presoterapia polega na stosowaniu przewlekłego ucisku na bliznę, w wyniku jakiego dochodzi do niedotlenienia tkanek i zwolnienia metabolizmu. Dochodzi do zmniejszenia produkcji kolagenu w bliźnie. Usuwanie blizn najlepiej rozpocząć zaraz po tym jak rana się zagoi. Jednak nie może być stosowane przez długi czas, ponieważ może wywołać martwicę tkanek. W leczeniu blizn zastosowanie mają opatrunki silikonowe, jakie wygładzają i zmiękczają powierzchnię blizn.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!