Zęby pod ochroną

Zęby pod ochroną

Piękny uśmiech jest jak magnes. Ale żeby go mieć należy utrzymywać odpowiednią higienę jamy ustnej.
Pielęgnacja zębów nie jest łatwym obowiązkiem, gdyż każdego dnia narażeni jesteśmy na miliony bakterii, a samo szczotkowanie może nie zapewnić nam dobrej osłony. Jest to kwestia istotna, ponieważ szacuje się, że tylko 5% samej młodzieży w Polsce nie ma problemu próchnicy. Ważne jest, żeby pasta, którą kupujesz miała odpowiednią ilość fluoru, który hamuje tworzenie się kamienia nazębnego. Jednak nie każdy artykuł do higieny jamy ustnej zapewnia efektywną pielęgnację. Kiedy nie zostanie prawidłowo oczyszczona powierzchnia zęba bez problemu mogą ujawnić się w nich ubytki. Oto parę propozycji na uzyskanie i utrzymanie cudownego uśmiechu:
Nocny stróż
Zęby wymagają troski i w dzień i w nocy, gdyż cały czas są narażone na działanie zarazków. Jednym z najczęściej zalecanych kosmetyków jest BioRepair, pasta na noc za około 23 złote, tworząca ochronną warstwę, która chroni szkliwo przed kwasami. Poza tym, kiedy używasz ją wieczorem, substancje w niej zawarte naprawiają szkliwo, zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego a jony cynku sprawiają, że o poranku ma się rześki oddech.

Czystość pod kontrolą
Obecna medycyna dostarcza nam coraz to ciekawsze metody na kontrolowanie świeżości. Jednym z tych przydatnych pomysłów, są pastylki, które po rozgryzieniu barwią osad pozostający na płytce nazębnej wskazując punkty, które należy precyzyjnie oczyścić szczoteczką lub nicią dentystyczną. Poleca się Curaprox, tabletki kontrolujące mycie zębów za 13 złotych za 12 sztuk.

Złota szczoteczka
Ogromną uwagę trzeba skupić na wyborze szczoteczki. Najlepsza będzie taka, która ma włosie o zróżnicowanej długości co umożliwia łagodne i dokładne wyczyszczenie zębów oraz musi być również miękka dzięki czemu wymasujesz dziąsła. Szczoteczka pokryta złotem, firmy Ortodent, za około 8 złotych ma na sobie antybakteryjne zabezpieczenie przed zbierającymi się na niej zarazkami.

Olśniewająca biel
Pożądany wygląd zapewnią zdrowe zęby, ale również ich śnieżnobiały odcień. Nie musisz zaglądać do dentysty i wykorzystywać drogiego i długiego wybielania. Wystarczy, że zaopatrzysz się w Opalescence - zielone nakładki wybielające Très-White za 187 złotych, które mają 10 procentowy żel z nadtlenkiem wodoru rozjaśniający szkliwo w 10 dni.

Nie zapominaj o języku!
Często nie przykłada się dużej uwagi do troski o tą strefę jamy ustnej, co jest dużym błędem. Nalot który powstaje na języku jest pełen bakterii i bez problemu przenosi się na zęby i dziąsła. Żeby temu przeciwdziałać możesz kupić specjalny zestaw: antybakteryjny żel i czyścik Meridol Halitosis za 20 złotych, które skutecznie szorują i dbają o język.
Pamiętaj, aby zachować odpowiednią higienę pielęgnuj zęby, dziąsła i język. Wszystkie artykuły tego rodzaju dostarcza apteka internetowa. W miejscu tym nie tylko znajdziesz efektywne kosmetyki do pielęgnacji, ale też tanie leki i suplementy diety.
-------------------------------------------

Artykuł: Zęby pod ochroną pochodzi z serwisu www.wieszak.net

-------------------------------------------
O Autorze
najlepsze pasty do zębów
Jak walczyć z dziąsłami, które krwawią?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!