piątek, 13 lipca 2012

Jak kontrolować swój głód?

Jak kontrolować swój głód?

Autorem artykułu jest Maria Wróbel
 Kontrola nad swoim głodem prosta nie jest, szczególnie wtedy, kiedy jesteś bardzo aktywną osobą. W takim wypadku nie powinnaś pomijać posiłków oraz jeść dużo ale zdrowo.  
Niektórzy ludzie mają problemy z opanowaniem swojego głodu, kiedy widzą coś smakowitego. Jest to niebezpieczne, ponieważ może to powodować problemu z nadwagą. Powinnaś jeść tylko tyle, ile potrzebujesz.
Jeśli będziesz jadła za dużo kalorii, to ciężko będzie Ci zapanować nad swoją wagą. Ale to nie jedyny problem z jakim możesz się borykać. Na pewno będziesz miała także podwyższony cholesterol, a to już stan niebezpieczny dla zdrowia.
Trudno jest kontrolować swój głód szczególnie wtedy, kiedy jesteś bardzo aktywną osobą.
Wtedy powinnaś jeść mniejsze posiłki i nie pomijać żadnego z nich. Jeśli będziesz jadła regularnie cztery posiłki, to masz większą szansę nad zapanowaniem głodu.
Pamiętaj, że Twój organizm spala dużo kalorii podczas snu. Dlatego kiedy wstajesz rano musisz uzupełnić zapasy energii. Jeśli tego nie zrobisz, to nie będziesz miała energii przez cały dzień. Na pewno poczujesz się osłabiona i nic nie będzie Ci się chciało. Z tego powodu powinnaś jeść zdrowe i obfite śniadania. To pomoże Ci ustabilizować cukier i zapewnić uczucie sytości na długo.
Niektórzy ludzie mają z tym problem. Trudno im ocenić jakich składników odżywczych potrzebuje ich organizm. Nie wiedzą po prostu, co powinni sobie zrobić na śniadanie, żeby było ono po prostu zdrowe. Na pewno powinnaś zjeść rano trochę węglowodanów. One dostarczą energii wszystkim komórką Twojego ciała. Do tego powinnaś jeść warzywa i owoce, bo one są bardzo zdrowe i pożywne dlatego, że zawierają błonnik.
Kiedy odczuwasz głód, to zjesz wszystko, żeby poczuć jak najszybciej sytość. Tak samo jest, kiedy zobaczysz jakąś apetyczną potrawę. Chcesz ją pochłonąć jak najszybciej, a to jest właśnie złe. Powinnaś jeść powoli i nie spieszyć się. Jedz powoli i delektuj się posiłkiem. A no i pamiętaj, żeby nie rozmawiać podczas jedzenia, bo możesz mlaskać.
To jest naprawdę karygodne zachowanie przy stole.
Kontrolowanie głodu, to nie wszystko. Ważna jest też zbilansowana dieta jak na przykład dieta dukana czy też dieta kapuściana. Jeśli się nie wyśpisz, to ciągle będziesz czuła się głodna. Powinnaś spać codziennie około 7 do 8 godzin. Wtedy rano obudzisz się zadowolona i pełna energii.
Jeśli nie chcesz czuć się głodna, to powinnaś pić dużo wody. Ona pomaga zwalczać głód. Czasami jest tak, że kiedy jesteś spragniona, to wydaje Ci się, że brakuje Ci jedzenia. Woda na pewno jest dobrym pomocnikiem w opanowaniu uczucia głodu.
Głód możesz poczuć w każdej chwili, ale nie powinnaś się denerwować z tego powodu. Wystarczy, że podporządkujesz się do powyżej wymienionych rad, a wszystko będziesz miała pod kontrolą. Tak naprawdę nic się nie stanie jeśli będziesz się trzymała wcześniej ustalonego planu.
---
Maria
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz