Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny

Autorem artykułu jest pshemec
 W dobrych gabinetach oferujących zabiegi kosmetyczne można poprosić o wykonanie profesjonalnego pedicure. Klientki decydują się na kilka wariantów tej oferty, kierują się bowiem swoimi potrzebami i indywidualnymi preferencjami.
Najbardziej popularny jest wśród pań tak zwany pedicure kosmetyczny. Wykonuje się go na zdrowej stopie, klientki zaś nie uskarżają się na żadne problemy.
To bardzo częsty zabieg, wybierany przez panie, które odwiedzają salony kosmetyczne. Ma on przede wszystkim sprawić, że stopa oraz paznokcie będą wyglądały schludnie, higienicznie i pięknie, a stopa dozna odpowiedniego komfortu.
Pedicure kosmetyczny to kilka następujących po sobie etapów pracy kosmetyczki. Najpierw bowiem należy oczyścić nogi z ewentualnych pozostałości po starych lakierach, a nawet odżywkach. To konieczne, aby potem nałożyć nowe preparaty.
Po usunięciu tych resztek przychodzi kolej na moczenie stóp w specjalnie przygotowanej mieszance wody i soli odżywczych. Skóra dzięki temu stanie się miękka i delikatna, co bardzo ułatwi pracę kosmetyczce. Po wyjęciu nóg z miedniczki, wyciera się je ręcznikiem, a następnie przystępuje do usuwanie martwego, zrogowaciałego naskórka, zarówno z pięt, jak i placów. Kosmetyczka robi to za pomocą specjalnej tarki, ewentualnie pumeksu.
Po skończeniu wklepuje w stopę maseczkę nawilżającą, która pozwoli na dłuższe zachowanie świeżości.
Tak przygotowane stopy są już gotowe na kolejne części pedicure kosmetycznego. Polega ona na wypiłowaniu paznokci oraz nadaniu im modnego, odpowiedniego kształtu. W tej kwestii kosmetyczka może coś podpowiedzieć, ale ostateczna decyzja należy oczywiście do klientki. Kiedy paznokcie zostaną już wypiłowane, skórki wycięte - można przystąpić do nakładania lakieru lub odżywki. Kolor wybiera klientka, kierując się swoimi upodobaniami.

Pedicure kosmetyczny jest bardzo ważny, czyni bowiem nasze stopy piękniejszymi. To szczególnie ważne w okresie letnim, gdyż wtedy rezygnujemy z zabudowanego obuwia, a wybieramy lekkie sandały oraz klapki. Stopy po zabiegu kosmetycznym prezentują się wówczas naprawdę wspaniale.
---

Jak robić pedicure kosmetyczny ?

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie