niedziela, 4 listopada 2012

Jak zacząć karierę modelki?

Zapytana o to, dlaczego chcesz zostać modelką uśmiechasz się i tonem znawcy opowiadasz o międzynarodowej karierze, pieniądzach, sławie i blichtrze.
Mogłoby się wydawać, że praca modelki to spełnienie marzeń, ale tak naprawdę modeling jest ciężkim kawałkiem chleba. Zwłaszcza na początku. Dziewczyn i kobiet marzących o tym zawodzie jest tysiące. Nie wystarczy mieć piękną twarz i idealne ciało. Tylko wytrwałością i charyzmą jesteś w stanie wybić się poza konkurencję.

Trudne pięknego początki

Dziewczyny, rozpoczynające karierę modelki, szybko konfrontują swoje wyobrażenia o pracy w tym zawodzie z brutalną rzeczywistością. Od początku trzeba umieć wykazać się poświęceniem i profesjonalnym podejściem.
Zanim zaczniesz dostawać wynagrodzenie, sama będziesz musiała zainwestować w swoją przyszłość. Nic nie osiągniesz bez profesjonalnego portfolio a powinnaś wiedzieć, że agencje reklamowe niechętnie podejmują się finansowania sesji zdjęciowych początkującym modelkom. Jeśli więc nie masz wujka, który, na co dzień jest znakomitym fotografem, posiadającym studio wyposażone w najnowsze aparaty cyfrowe, przygotuj się na spore wydatki. By nie zmarnować pieniędzy, przyjdź na sesję odpowiednio przygotowana.
Zadbaj o włosy, skórę i paznokcie. Dobrym pomysłem jest poćwiczeniem przed lustrem różnych póz. Możesz też wykorzystać aparat cyfrowy Sony i zobaczyć jak wypadasz przed obiektywem, naśladując modelki z magazynów. Na właściwą sesję fotograficzną przyjdziesz spokojniejsza i mniej spięta.

Przed zgłoszeniem się do agencji

Warto zastanowić się nad tym, jaka ścieżka kariery interesuje cię najbardziej. Zależy ci na byciu modelką, fotomodelką a może hostessą? Specyfika każdej z tych profesji trochę się od siebie różni. Mimo, że standardy piękna się zmieniają i nie widać już na wybiegach tak wielu anorektycznie chudych dziewczyn, każda modelka musi pilnować swojej wagi.
Fotomodelka naturalnie musi mieć fotogeniczną twarz, o ładnych proporcjach. Od hostess wymagana jest smukła sylwetka i piękny uśmiech, gdyż często ich rola polega na byciu „ gospodynią” targów, wystaw i imprez promocyjnych. Pamiętaj, że może minąć sporo czasu, nim ktoś się tobą zainteresuje i postanowi dać ci szansę. By to osiągnąć dobrze przygotowuj się do każdej rozmowy. Oceniana będzie nie tylko twoja prezencja, ale też takie cechy jak: punktualność, pozytywne nastawienie oraz umiejętność porozumiewania się z innymi ludźmi, zwłaszcza fotografami, stylistami i właścicielami agencji.
Profesjonalizm, dobra agencja, wytrwałość i zdolność do poświęceń to elementy, które zwiększą twoje szanse na zaistnienie w branży modelingu. Ale, tak jak w życiu, również i w tym wypadku potrzebna jest też odrobina szczęścia.
-- O autorze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze wpisy miesiąca