wtorek, 11 grudnia 2012

Czy stringi mogą szkodzić zdrowiu?

Autorem artykułu jest pshemec

Wiele kobiet jest zwolenniczkami majteczek typu stringi z wielu względów, chociażby dlatego, że nie odznaczają się pod materiałem spodni czy spódnicy. Innym aspektem może być tutaj wygoda, a właściwie poczucie pewnego rodzaju swobody.
W tej chwili jest coraz mniej zwolenniczek stringów, aniżeli na przykład dziesięć lat temu, aczkolwiek nadal są one bardzo popularne, a ich asortyment ogromny.
Zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że stringi mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Po pierwsze najważniejszą kwestią jest tu materiał z jakiego są one wykonane. Często są to tworzywa sztuczne,a co za tym idzie, nie przepuszczające powietrza. Tego typu majtki przylegają bardzo ciasno do okolic intymnych, a nieodpowiednia tkanina może powodować różnego rodzaju infekcje i podrażnienia.
Poza tym stringi, ze względu na swoją budowę, mogą również ocierać wrażliwą skórę. Leczenie tak powstałych przypadłości trwa długo, a to może bywać także uciążliwe.
Warto jest się więc dokładnie zastanowić, czy aby na pewno chcemy ryzykować zdrowiem. Owszem, okazyjnie ubrane stringi nie powinny nam zaszkodzić, ale noszenie ich non stop może być ryzykowne. Należy więc rozważyć wszelkie aspekty związane z zakupem jak i noszeniem tego typu bielizny. Względy estetyczne nie zawsze idą w parze z kwestiami zdrowotnymi.
Inna sprawa, że bielizna powinna ochraniać intymne części naszego ciała i tu funkcja stringów (szczególnie zimą) również jest dość wątpliwa.
Jeżeli już jednak decydujemy na taki produkt, sprawdźmy dokładnie, z czego jest zrobiony. Najlepiej, żeby była to oczywiście bawełna. Miejmy na względzie to, iż ten rodzaj majteczek ma znacznie bliższy kontakt z naszym ciałem aniżeli pozostałe.
---

Więcej informacji na temat bielizny damskiej

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz