niedziela, 17 lutego 2013

Problematyczne włosy

Problematyczne włosy

Codzienna pielęgnacja naszego ciała bywa niekiedy bardzo uciążliwa. Zwłaszcza jeśli nasza skóra na twarzy ma problemy trądzikowe a włosy wiecznie wyglądają jakby były pokryte oliwą.

Tłuste włosy to problem wielu kobiet. Nawet najbardziej zadbane, długie i szczotkowane godzinami, nigdy nie wyglądają estetycznie. Problemem stają się nie tylko tłuste włosy u nasady ale także pozlepiane końcówki. Z tłustymi włosami można spróbować walczyć.

Jednym ze skutecznych sposobów są szampony zawierające dużą dawkę sodium lauryl sulfate czyli pospolicie SLS. Szampon zawierający tą substancję ma zazwyczaj właściwości oczyszczające, usuwa z głowy nadmiar tłuszczu.
Bardzo dobry w leczeniu tłustej skóry jest również szampon zawierający dziegieć. Walczy on nie tylko bardzo skutecznie z łupieżem ale także skutecznie wysusza nawet najbardziej tłuste włosy i skórę głowy.
Jak myć tłuste włosy?
Bardzo ważne przy pielęgnacji tego rodzaju włosów jest mycie włosów dwukrotnie. Raz nałożony szampon dokładnie wmasowujemy w skórę głowy i po zmyciu go wodą powtarzamy jeszcze raz całą czynność. Jeśli nasze włosy wymagają częstego mycia by wyglądały dobrze, nie rezygnujmy z ich mycia. No cóż po prostu maja taką naturę.
Ciekawostką w walce z tłustymi włosami jest płukanka z soku cytrynowego. Wystarczy wyciśnięty sok z jednej cytryny wymieszać z wodą destylowaną, a następnie taką płukanką polać włosy. Tak przygotowaną mieszankę należy trzymać na włosach na minimum 5 minut.
Tłuste włosy to nie schorzenie, które jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Bywa jednak, że jest dość kłopotliwe, zwłaszcza wtedy, gdy mamy dość długie włosy. Rynek kosmetyczny pozwala chociaż w minimalnym stopniu zmniejszać pojawianie się tego problemu.
Nowym środkiem, który pojawił się w sklepach polskich mniej więcej rok temu jest tzw. suchy szampon. Jego zastosowanie polega na bardzo szybkim doprowadzeniu fryzury do ładu. Suchy szampon bardzo szybko nadaje naszej fryzurze świeżości, jakbyśmy dopiero co wyszły z kąpieli. Pamiętajmy jednak, że nie zastępuje on mycia głowy a raczej umożliwia wykonywanie tej czynności rzadziej niż dotychczas.
-- O autorze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz