Skąd się biorą zmarszczki?

Skąd się biorą zmarszczki?

Autorem artykułu jest Cheef

Dlaczego skóra się starzeje?
Co powoduje że niektórzy zachowują „młodą" cerę dłużej, a inni krócej?
Jak o siebie dbać?
Jednym z najważniejszych elementów odpowiadających z dobrą kondycję naszej skóry jest kolagen.
   Białko kolagenowe jest bardzo wrażliwe na wysokie i niskie temperatury. Podobnie z promieniami UV i różnymi środkami chemicznymi. Dlatego warto przemyśleć czy zależy Ci na gładkiej skórze, czy na opalonej. Na stan naszego organizmu wpływa też alkohol oraz inne używki, które ścinają i niszczą białka - w tym kolagen.
   O kolagenie zrobiło się ostatnio głośno, gdyż białko to - występujące w sposób naturalny w naszej skórze - udało się wyizolować i doprowadzić do jego przemysłowej produkcji. Kolagen Naturalny likwiduje objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, "pajączki", nadmierne rumieńce, trądzik, zaczerwienienia, pociemnienie skóry oraz wszelkiego rodzaju zmiany w kolorze skóry: piegi, plamy po słoneczne i starcze. Kolagen jest białkiem nadającym naszej skórze sprężystość i młody wygląd. Z biegiem lat jednak jego zawartość zmniejsza się i stają się wtedy widoczne efekty starzenia - zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości. Około 60-tki produkcja ustaje całkowicie co wyraźnie widać na naszej skórze.
   Naukowcy badali przyczyny starzenia od lat, toteż i o fakcie istnienia włókien kolagenowych wiedziano od lat. Ale dopiero od niedawna zaczęto produkować kosmetyki w oparciu o kolagen naturalny. Szerokie zastosowanie kolagenu naturalnego może zastąpić wiele kosmetyków które używamy na co dzień. Na jeden zabieg do całej twarzy i dekoltu zużywamy nie więcej niż 0,3ml. Opakowanie 30ml przy stosowaniu 2-3 razy dziennie wystarcza na ok. 1,5 miesiąca. Nie należy nabierać kolagenu ze słoiczka palcem, ponieważ zostawia się w słoiczku bakterie, które mogą zniszczyć kolagen, przez co będzie nieskuteczny przy następnym użyciu. Należy nabierać kolagen z pojemniczka na szpatułkę lub też łyżeczkę a dopiero potem na palec i rozprowadzić w wybranym obszarze skóry. Kolagen zachowuje nienaruszoną strukturę białkową i biologiczną aktywność wyłącznie w przedziale temp. 5-28° C. Podczas przechowywania nie mogą się do niego dostać brud, bakterie, alkohol ani żadne inne zanieczyszczenia.
   Kolagen naturalny jest dziś bardzo powszechny, Ty też możesz go wypróbować. Jest to kosmetyk dla cierpliwych, jego cena wciąż spada, ale jest naprawdę skuteczny, a efekty jego działania są długotrwałe.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque