Skuteczność różnych środków na trądzik


Skuteczność różnych środków na trądzik

Istnieje wiele bardzo różnych sposobów walki z trądzikiem. Niektóre działają, drugie po prostu są przeznaczone do tego, żeby zmniejszyć grubość twojego portfela. Czym jest skuteczność środków na trądzik? Jakie są środki na trądzik, które możemy zastosować?

Skuteczność różnych środków na trądzik
Ogólnie patrząc, wszystkie sposoby na trądzik, czy też nawet te ogólnie dostępne - domowe sposoby na trądzik można podzielić na chemiczne i fizyczne.

Fizyczne metody na trądzik, stosowane od niedawna, to:
  • wyciskanie lub przebijanie igłą pryszczy,
  • naświetlanie skóry w solarium lub opalanie przy naturalnym świetle słonecznym,
  • peelingi mechaniczne,
  • wykorzystanie wysokiej temperatury w saunie.

Okazuje się, że niemal wszystkie z tych metod są skuteczne, jednak mają one swoje wady i zalety. W tym artykule poznacie plusy i minusy wybranych metod fizycznych i chemicznych, które są obecnie coraz częściej wykorzystywane do walki z trądzikiem.

Wyciskanie lub przebijanie pryszczy
Pozwala znacznie szybkiej pozbyć się pryszcza w porównaniu do stosowania wyłącznie toników, żeli, peelingów z pominięciem wyciskania pryszcza. Pryszcz po przebiciu jest wolny od ropy i zaczyna bardzo szybko zasychać, po dodatkowym zastosowaniu środków antytrądzikowych znacznie przyspieszamy proces zanikania wyprysku.

Solarium i opalanie naturalne
Wiele osób odnosi sukces w walce z trądzikiem poprzez opalanie. Jeżeli będziesz opalać się z umiarem, to twoje pryszcze szybko zaschną.. Jednak niektóre osoby twierdzą, że opalanie wiążące się nieraz z poceniem tylko pobudza powstawanie trądziku, w takim wypadku wystarczy umyć skórę zaraz po opalaniu.

Peelingi mechaniczne
Te peelingi raczej pobudzają nasze gruczoły łojowe do produkcji większej ilości łoju. W efekcie likwidujemy pryszcze stosując tego typu środki, jednak na ich miejscu szybko pojawiają się nowe.

Sauna
To doskonale miejsce na pozbycie się wielu toksyn, otwarciu porów. Jeżeli po saunie weźmiesz dokładny prysznic, który zakończysz spłukaniem skóry zimną wodą, na pewno skutecznie zlikwidujesz pryszcze.

Metody chemiczne
  • drożdże,
  • środki chemiczne antytrądzikowe,
  • zioła,
  • miód.

Drożdże
Nie zwalczają co prawda pryszczy, jednak skutecznie pozwalają zmniejszyć blizny potrądzikowe. Przyspieszają także odtykanie porów, co zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania nowy pryszczy.

Toniki, peelingi enzymatyczne i inne środki farmaceutyczne
Ich skuteczność z każdym rokiem staje się większa, a to wszystko dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych i lepszych produktów na rynek.

Zioła
W formie naparu i maseczki doskonale oczyszczają skórę, dotleniają i odtykają pory, mają również właściwości antybakteryjne.

Miód
Likwiduje plamy powstałe po trądziku, posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i detoksykacyjne.

Przedrukowano z artelis.pl


piotrpiotr

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque