Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Autor: K&M
Problem zbędnego owłosienia często dotyczy głównie kobiet, jednak coraz częściej zmagają się z nim również mężczyźni. Najlepszym rozwiązaniem na tego typu bolączki jest depilacja woskiem.

Depilację woskiem najlepiej jest przeprowadzać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabieg taki nie kosztuje wiele, a kosmetyczka ma już wprawę w możliwie jak najszybszym usuwaniu owłosienia. 
Dla kobiet, a także mężczyzn, którzy nie chcą z tego typu kwestią udawać się do zakładów kosmetycznych, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w szybkim i jak najmniej bolesnym wydepilowaniu miejsc pokrytych włosami z wykorzystaniem wosku.
Przed przystąpieniem do depilacji, przynajmniej na 24 godziny przed, zafunduj swemu ciału peeling. Przeprowadź go w miejscach, które zamierzasz wydepilować. 
Peeling oczyści skórę z wszelkich zabrudzeń, zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu wosk lepiej przyklei się do skóry, co sprawi, że depilacja będzie znacznie skuteczniejsza.
Depilację woskiem, jak i też każdą inną, najlepiej jest przeprowadzać zaraz po gorącej kąpieli. Gorąca woda powoduje, że pory w skórze się rozszerzają, a w konsekwencji łatwiej jest usunąć niechciane owłosienie. Nim poddasz się zabiegowi depilacji koniecznie sprawdź, czy skóra jest już sucha, nie ma żadnych podrażnień, czy pozostałości po kosmetykach. Aby lepiej wosk przywarł do skóry, posyp ją cienką warstwą talku.
Pamiętaj, iż nie każdy włos może zostać poddany zabiegowi depilacji. Nie może on być ani za krótki, ani za długi. Najlepiej, by włos był długości od 2 do 5 mm. Krótszych wosk nie złapie, wyrywanie dłuższych kończy się ich urywaniem, łamaniem i jest bardzo bolesne.
Podczas samej depilacji istotny jest kierunek nakładania oraz sciągania wosku. Wosk nakłada się z włosem, a ściąga pod włos. Po nałożeniu warstwy wosku należy odpowiednio przyłożyć do skóry plaster. Istotne jest to, aby odpowiednio wygładzić jego powierzchnię. Robić to należy, jak już zostało wspomniane, z kierunkiem wzrostu włosów, czyli od kolan po kostki. By najskuteczniej jak to możliwe usunąć włosy z danego miejsca należy chwycić plaster od dołu, a następnie gwałtownym i zdecydowanym ruchem oderwać go ku górze. W trakcie tej czynności dobrze jest pomóc sobie naciągając ku dołowi skórę znajdującą się poniżej plastra. Na koniec należy nałożyć oliwkę, bądź specjalny kosmetyk, który złagodzi podrażnienia, zahamuje wrastanie się włosów.
Kilka końcowych uwag:
  • W niektórych miejscach, jak na przykład pachy, czy okolice bikini, plastry należy ciąć na takie kawałki, które pozwolą dobrze pozbyć się owłosienia – to znaczy, że włosy należy wyrywać tak, by odchodziły tylko te rosnące w jednym kierunku.
  • Należy pamiętać, by nie nakładać wosku ponownie na miejsca, w których wykonywany był już zabieg (a pozostały pojedyncze włosy). Może to bowiem znacząco podrażnić skórę.
  • Dla kobiet istotny jest również czas, kiedy dokonywany jest zabieg depilacji. W czasie menstruacji jest on niezwykle bolesny, dlatego radzi się, by wykonywać go w innym czasie.

Na sam koniec należy dodać, że niezbędne jest zapoznanie się z treścią ulotki zamieszczonej wewnątrz specyfiku do depilacji, który będziemy nakładać. Może być konieczne wykonanie wcześniejszej próby, bądź ów kosmetyk może być przeznaczony jedynie do jednego rodzaju owłosienia.


Zbadaj różne środki, dzięki którym depilacja będzie może być szybsza, łatwiejsza, mniej bolesna.

Artykuły do przedruku

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie