Morze Martwe - źródło zdrowia

Morze Martwe - źródło zdrowia

Autor: ap greff
Wiele jezior na całym świecie stanowi naturalne zbiorniki słonej wody.Jednym z takich zbiorników jest słynne na całym świecie Morze Martwe. Morze Martwe to jezioro położone na granicy Izraela i Jordanii.

Poziom wody znajduje się na wysokości 392 metrów poniżej poziomu Morza Śródziemnego. Największa stwierdzona głębokość wynosi 400 metrów, zatem dno Morza Martwego leży prawie 800 metrów poniżej poziomu Morza Śródziemnego.
Od południowego wschodu wbija się klinem w Morze Martwe półwysep, który dzieli jezioro na dwie części o nierównej wielkości. Mniejsza część - południowa, to solny staw o zaledwie 6-8 metrów głębokości. Główna cecha charakterystyczna tego jeziora to bardzo znacząca zawartość soli, licząca około 25 %.
Wśród rozmaitych rodzajów soli największa jest zawartość chlorku magnezu (11 %) oraz chlorku sodu (7 %). Jest to też przyczyną gorzkiego smaku wody. Z powodu dużego ciężaru właściwego wody, ludzkie ciało jest w stanie samodzielnie utrzymać się na powierzchni. Sole pochodzą z dopływów, oraz ze słonych źródeł w które obfituje dolna część rzeki Jordan.
Morze Martwe to zbiornik rozpuszczonych materiałów, które do niego nanoszą dopływy. Duża ilości soli ma zdecydowany wpływ na wspaniały kolor wód jeziora. Intensywne zasolenie jest przyczyną braku życia. Ryby giną natychmiast, gdy razem z prądem zapuszczają się zbyt daleko w wody jeziora... Morze Martwe otaczają kolosalne ściany gór.
Od wschodu znajdują się góry Moabu, poprzecinane głębokimi wąwozami, od zachodu zaś jałowe góry które stanowią pustynię Judzką. Sól i błoto z morza Martwego dzięki zawartości rozmaitych pierwiastków: magnezu, potasu, wapnia, oraz pozostałych jest często wykorzystywana w lecznictwie, oraz jako kosmetyki ekologiczne.
Występuje w postaci grudek, jest też stosowana do sporządzania rozmaitych preparatów, kremów, oraz innych przeróżnych specyfików. Sól z morza martwego stosowana jest do specjalnych kąpieli, leczenia rozmaitych schorzeń skóry, takich jak łuszczyca, egzemy, oraz inne problemy.
Sól z Morza Martwego można nabyć w niektórych aptekach, drogeriach, oraz innych firmach. Sól stosują lekarze w zabiegach leczniczych. Dla osób z zaawansowaną łuszczycą jest to bardzo często jedyny sposób na walkę z tą ciężką chorobą skóry.

Kosmetyki ekologiczne

Artykuły do przedruku

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie