Pończochy nylonowe FF i bielizna retro - czyli Nylon Style

Pończochy nylonowe FF i bielizna retro - czyli Nylon Style

Autor: MargoL

Pończochy nylonowe, podobnie jak i cała bielizna retro, przeżywają  ostatnio spektakularny coming back. Co nie powinno dziwić zważywszy na fakt, iż jest to garderoba niezwykle kobieca i intrygująca. Szczególnie zachwycające są tak zwane Fully Fashioned (FF), bliżej znane jako nylony ze szwem.

Pierwsze pończochy nylonowe ze szwem były wyprodukowane w latach 40-tych i zawojowały całą Amerykę i świat. Ich szelest i delikatne marszczenie oczarowały wszystkich. Przez to stały się niezwykle pożądanym elementem garderoby retro oraz wyznacznikiem luksusu i szyku.
 W czasach II wojny światowej, kiedy pończochy nylonowe ze szwem stały się towarem deficytowym, kobiety znalazły inny sposób, by zrekompensować sobie ten brak. Pozbawione tego luksusu panie opalały nogi i malowały fałszywy szew.
nylons2

Ten zabieg przynajmniej na chwilę gwarantował pożądany efekt. A to sprawiało, że choć na chwilę można było poczuć się glamour.
Pończochy nylonowe bez szwa, tak zwane Reinfoced Heel and Toe (RHT), zostały wyprodukowane w latach 50 -tych ubiegłego wieku i stały się kolejnym odkryciem, na punkcie którego kobiety oszalały. Nie bez znaczenia był też fakt, że ich produkcja okazała się tańsza.
Mimo iż jedne i drugie zachwycają, to jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że Fully Fashioned to wyznacznik elegancji, który nie pozostanie niezauważony. Szew z tyłu nadaje naszym nogom gracji i szyku. Ponadto  - o czym wiedzą ich miłośniczki - wyszczuplają i nadają powabu. Na pewno nie zapewnią nam dyskrecji, gdyż zakładając je musimy liczyć się z tym, że będziemy widoczne. Nylony ze szwem nadadzą naszemu wizerunkowi elegacji i sex appealu.
Warto pamiętać, by przy tego typu garderobie zaopatrzyć się we właściwy pas do pończoch, który utrzyma pończochy na swoim miejscu. To właśnie odpowiedni pas lub corsollete utrzyma szew i nie pozwoli mu się przesunąć, a my nie będziemy czuły żadnego dyskomfortu.
Poszukajmy odpowiedniego sklepu, który pomoże nam w doborze odpowiedniej garderoby. Na rodzimym rynku mamy kilka sklepów, które oferują ten luksusowy towar. Marki takie, jak: Secret in Lace, Gerbe, Cevin, Rago, What Katie Did, czy też Kiss Me Deadly, są dostępne w nielicznych.
Oto kilka ze sklepów:
  • NylonStyle
  • Greta Vintage Store
  • Nylony


MML

Artykuł pochodzi z serwisu Artelis.pl - Miasta Artykułów"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque