Biustonosz na duży biust - czyli jak dopasować rozmiar?


Biustonosz na duży biust - czyli jak dopasować rozmiar?


Autor: Leokadia Spik

Odpowiedni dobór biustonosza jest bardzo ważny - ma on wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także na nasze zdrowie. Kobiety hojnie obdarzone przez naturę dźwigają codziennie ciężar nawet kilku kilogramów. Jest to duże obciążenie dla naszego kręgosłupa, które w konsekwencji może powodować wady postawy.


Źle dobrany biustonosz będzie uwierał, a fiszbiny będą się wbijały i uciskały piersi. Więc zacznijmy dbać o nasz biust. 
Pierwszym krokiem będzie dobór rozmiaru i miseczki poprzez zmierzenie się.
Pod biustem mierzymy się stojąc prosto, bez stanika i bez odzieży. Używamy do tego celu miarki krawieckiej. Taśmę układamy bezpośrednio pod piersiami, by znajdowała się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu, powinna dość ciasno przylegać do ciała. 
Odczytujemy wynik z miary i odejmujemy 3, a następnie zaokrąglamy w dół. Np. jeśli na miarce jest 107, odejmujemy 3 =104 i zaokrąglamy w dół do 100. 
Czyli nasz rozmiar to 100. Kolej na rozmiar miseczki. Musimy zmierzyć się w biuście. Zawsze mierzymy się w biustonoszu miękkim, jeśli mamy duży, niezbyt jędrny biust, najlepiej pochylić się do przodu. Taśmą opasujemy biust w najszerszym miejscu. Różnica w obwodzie biustu i pod biustem podpowie nam, jaki mamy rozmiar miseczki. 
Oto jak dobrać miseczkę, gdy znamy różnicę:
A – 12 cm B – 14 cm C – 16 cm D – 18 cm E – 20 cm F – 22 cm G – 24 cm

Nic trudnego, a jednak wiele kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Odradzam też kupowania tanich biustonoszy nieznanych firm - po pierwszym praniu na pewno się rozciągną i będą już 2 rozmiary za duże. Przekonałam się o tym sama.
Biustonosz dobrze dobrany musi się zapinać na ostatnią haftkę. Z czasem będzie luźniejszy, więc przepniemy na następną. Ważne są także fiszbiny, które utrzymują duży biust na swoim miejscu, unoszą go i eksponują. Jest wiele różnych modeli od push-up do miękkich bardotek.
Push-up (z języka angielskiego wypchnąć w górę) to biustonosz, który ma za zadanie wypchnąć biust w górę i silnie zbierać z boków. Spotykamy także biustonosze z mocno zabudowanymi miseczkami i wyższym mostkiem, aby lepiej podtrzymywać piersi.
Balkonetki są miękkie, z wszytymi pionowymi fiszbinami, przewiewne, idealne na letnie dni. Każda z nas wybierze coś odpowiedniego dla siebie, żeby było nam przede wszystkim wygodnie.
Możesz także skorzystać z porad specjalisty w tym zakresie - brafitterki, która zawodowo zajmuje się doborem odpowiedniego biustonosza. Kobiety o dużym biuście miewają problem z zakupem biustonosza w swoim rozmiarze.
Teraz producenci z myślą o nich szyją biustonosze nawet do miseczki K. Pamiętajmy, że od prawidłowego doboru biustonosza (szczególnie, gdy jest to biustonosz w dużym rozmiarze) zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie,  no i oczywiście wygląd. A przecież każda z nas chce być piękna.

Sklep internetowy z bielizną: www.diores.pl - biustonosze w dużych rozmiarach
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque