Jak prawidłowo dbać o włosy?

Autor: kornpp

Zdrowe, piękne i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety niejednokrotnie nasze włosy są zniszczone, osłabione, wypadają, są podatne na wypadanie oraz szybko się przetłuszczają. Jak temu zapobiec?

Prawidłowe dbanie o włosy zależy przede wszystkim od rodzaju włosów. Inna pielęgnacja zalecana jest dla włosów suchych, a jeszcze inna dla włosów farbowanych czy włosów zniszczonych.

1. Odpowiednia pielęgnacja
Nadużywanie pianek, lakierów i odżywek do włosów negatywnie wpływa na kondycję skóry głowi i samych włosów. Aby nasze włosy były zdrowe i lśniące powinniśmy używać bardzo łagodnych szamponów i odżywek do włosów.

2. Mycie włosów
Częstotliwość mycia włosów jest kwestią indywidualną. Osobom, którym włosy przetłuszczają się bardzo szybko zaleca się codziennie mycie włosów, zaś pozostałym osobom mycie co 2-3 dni. Należy również unikać twardej i chlorowanej wody, ponieważ osłabia ona strukturę włosa.

3. Zrezygnowanie z suszarki, lokówki i prostownicy
Wysoka temperatura powietrza używana do suszenia, prostowania oraz kręcenia włosów negatywnie wpływa na ich strukturę. Wówczas włosy są podatne na rozdwajanie oraz wypadanie, są suche i pozbawione blasku.

4. Podcinanie końcówek
Regularne podcinanie pozwala na ożywienie struktury włosa oraz zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek.

5. Zrezygnowanie z farbowania włosów
Niestety nie każda kobieta chce zdecydować się na tak radykalny krok, dlatego należy pamiętać o odpowiednim pielęgnowaniu i nawilżaniu włosów farbowanych. W aptekach oraz sklepach kosmetycznych dostępne są specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych. Należy również unikać mycia włosów w gorącej wodzie, ponieważ spowoduje to otwieranie się łusek, a w efekcie wyblaknięcie koloru.

6. Zdrowa dieta, bogata w witaminy A, B, C, E oraz cynk, żelazo, magnes i biotynę, ożywi i umocni nasze włosy.

7. Prawidłowe czesanie włosów
Używanie odpowiedniego grzebienia oraz szczotki, tak aby uniknąć elektryzowania się włosów, a także czesanie włosów od nasady aż po końce, sprawi iż nasze włosy będą wyglądały na bardziej puszyste.

Na podstawie danych udostępnionych przez Apteka-Oliwna.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie