niedziela, 15 czerwca 2014

Intrygująca i ponadczasowa ikona mody – Kate Moss

Kate Moss (źródło)

Piękna, seksowana i z pewnością dodająca światu mody tego czegoś, co sprawia, że nie jest on już szary, nudny i nadmiernie sztuczny. Kate Moss – światowej sławy modelka, które kariera trwa już nieprzerwanie od ponad 20 lat. Jak zaczynała?
Kate Moss poznajemy w 1988 roku, na lotnisku JFK w Nowym Jorku. 14 letnia wówczas dziewczynka nie była nawet świadoma tego, że już za kilka lat, świat stanie przed nią otworem, a ona będzie najbardziej rozpoznawalną ikoną mody. Młoda wówczas dziewczynkę odkryła Sara Ducas. Zaczepiła ją, kiedy ta wracała wraz z rodzicami z wczasów.
De facto już po roku czasu Ci sami rodzice rozwiedli się a młoda Kate rozpoczęła podbój świata. 
Już od samego początku jej twarz pojawiała się na okładkach takich czasopism jak The Face, Vogue, Calvin Klein.
Młoda Kate Moss zachwycała wszystkich swoją niebagatelną, dziewczęca urodą oraz profesjonalizmem. 
Do dzisiaj fotografowie, z którymi zaczynała współpracę oceniali ja na najwyższym poziomie. Nie mogli wyjść z zachwytu nad tym, że tak młoda dziewczynka nie wstydzi się aparatu, kokietuje i jednocześnie jest bardzo naturalna i piękna.
Moss nie zajmowała się zresztą tylko sesjami modowymi, występowała także w kampaniach kosmetycznych oraz w teledyskach znanych gwiazd ze świata muzyki. Zdecydowała się także napisać swoją biografię oraz zagrać w filmie dokumentalnym Models Close –Up.
Kariera Moss rozwijała się na tyle szybko, że już po kilku latach stała się milionerką. Niestety szczęście w biznesie nie było tożsame z tym co działo się w jej prywatnym życiu. Rozstanie z partnerem Johnny Deppem, alkoholizm oraz narkotyki spowodowały, że dłuższy czas spędziła w klinice odwykowej.
Obecnie prawie 40 letnia Kate jest uznawana za najbardziej problemową modelkę świata. W swoich umowach agencyjnych zaznacza zawsze obowiązkowe przerwy na papierosa – które niekiedy odbywają się nawet co 15 minut.
Kate to ikona marki Rimmel oraz twarz linii perfum Coco Chanel. Nieco zmanieryzowana, nadająca Londynowi prawdziwie miejskiego stylu. Jedno jest pewne ta wyjątkowo piękna kobieta wygląda dobrze w każdym rodzaju odzieży – bez względu czy jest to sukienka od Armaniego czy typowo streetwearowa bluza diamante.
Kate Moss kończy obecnie 40 lat, czy jeszcze na długo będzie zapamiętaną twarzą największych światowych marek? Z pewnością tak. Do czasu, aż nie narodzi się druga legenda w świecie mody. Równie mądra, inteligentna i piękna jak Kate.

-- O autorze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze wpisy miesiąca