Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?


Autor: eOkulary
Ilość fasonów i wzorów okularów przeciwsłonecznych jest olbrzymia, a im bardziej się zwiększa, tym trudniej dobrać okulary do twarzy. Możesz już nawet skorzystać z usług „stylistów okularów”, ale powiedzmy sobie szczerze – samodzielnie osiągniesz równie dobry efekt.

Podstawowe kształty okularów
Praktycznie w każdym sklepie do wyboru są wszystkie możliwe kształty podstawowe. W sumie nie dziwota, bo tych „podstawowych” jest aż dziesięć: kwadratowe, prostokątne, pillow, motyle, kocie oko, okrągłe, owalne, aviatory, panthos i nieregularne, przy czym do ostatniej kategorii zalicza się wszystkie kształty oprawek, które nie pasują do pierwszych dziewięciu.
Najbardziej ogólna reguła głosi, że okulary należy dobierać na zasadzie kontrastu kształtu. Oczywiście, jak to bywa z elementarnymi zasadami, ta również nie pozwala na dostosowanie wszystkich opcji, ale jest to już jakiś punkt zaczepienia. Na pewno jednak potrzeba dokładniejszych wskazówek, żeby sobie z problemem poradzić idealnie.

Sztuka doboru okularów
Przede wszystkim pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne mają mieścić się pomiędzy łukiem brwiowym (nie powinny zasłaniać brwi), a kościami policzkowymi (ale nie mogą się na nich opierać). Oprawka powinna korespondować z typem Twojej urody: jasna karnacja dobrze współgra z okularami zielonymi, fioletowymi, różowymi, białymi lub uniwersalna czernią, natomiast ciepła karnacja o wiele korzystniej wygląda ze złotymi, pomarańczowymi lub żółtymi oprawkami.
Przy twarzy okrągłej należy unikać oprawek ze zdobieniami na zewnątrz. Najlepiej dobierać proste, prostokątne oprawki. Nieźle powinny również pasować motyle, ale pamiętaj o tym, że w celu uniknięcia optycznego poszerzenia twarzy okulary powinny być od niej węższe.
Dla osób o twarzy owalnej nie ma dobrej rady, bo tutaj nie powstały żadne reguły: możesz chodzić w Aviatorach, kocich oczach, Wayfarerach i zawsze wyglądać świetnie. Jedynym wyznacznikiem tego, czy dane oprawki się nadadzą, czy nie, jest Twoja wygoda. Niektórzy styliści zalecają w tym przypadku oprawki szersze niż najszersze miejsce twarzy, ale zdania użytkowniczek są mocno podzielone.
Osoby o twarzy trójkątnej lub w kształcie serca (szerokie czoło i wąski podbródek) najlepiej wyglądają w pilotkach (Aviatorach) albo okularach kwadratowych. Należy unikać szerokich i ozdobnych oprawek, które powiększają optycznie górną część twarzy.
Twarz kwadratowa z mocno zarysowaną żuchwą pasuje do zaokrąglonych oprawek: owalnych, okrągłych lub kocich oczu. Zaleca się raczej unikanie kanciatych oprawek, które jeszcze bardziej podkreślą kształt twarzy.

Słowo podsumowania
Tak naprawdę wszystkie te rady to jedynie obecna moda. Najważniejsze jest, aby w okularach było Ci wygodnie. Jeśli w żadnych, które poleciłby stylista, nie czujesz się dobrze, to kup inne. Warto jedynie pamiętać o tym, żeby wszystkie okulary miały filtry UVA/UVB (a nie tylko naklejkę informującą, że takie posiadają).
Jeśli masz twarzą małą, wybieraj duże okulary i na odwrót – znów – oczywiście jeśli dobrze się w takich czujesz. Przełamywanie schematów nie jest żadną wadą, a wręcz powinno zostać docenione. Postaraj się, żeby to okulary wyrażały Ciebie, a nie żebyś musiała podążać za kaprysami mody. Pamiętaj, że w okularach spędzisz sporo czasu, więc nie ma tu niczego ważniejszego od wygody.
W każdym sklepie asortyment jest zróżnicowany – tak naprawdę kwadratowe okulary mogą nie przypominać kwadratowych, a okrągłe okazać się w rzeczywistości owalnymi: przymierz, zobacz, oceń sam i dopiero wtedy wybierz, zamiast od razu zakładać, że w Twoim przypadku sprawdzą się najbardziej podstawowe rady.
Wszystkich zainteresowanych ogromnym wyborem przeróżnych okularów przeciwsłonecznych zapraszamy do sklepu internetowego eOkulary, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Darmowa dostawa od 90 złotych i zwrot do 30 dni! 


Życzymy bezpiecznych wypoczynków.
zespół sklepu eOkulary - Okulary Gogle Portfele

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie