Botoks przeciwko zmarszczkom


Autor: AdamCooper

Botoks wykorzystuje się do zabiegu polegającego na  wstrzykiwaniu do tkanki mięśniowej specjalnego roztworu zawierającego tak zwaną toksynę botulinową. Działanie tej toksyny polega na porażeniu mięśni. Efektem tego jest wygładzenie zmarszczek.

Zastrzyki z botoksu to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które chcą spowolnić proces starzenia się skóry i którym zależy na pięknej i gładkiej cerze. Wstrzykiwanie botoksu może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi, dlatego warto dowiedzieć się o tym zabiegu możliwie najwięcej.

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego, celem wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Takim przeciwwskazaniem może być na przykład alergia czy problemy neurologiczne. Lekarz powinien także przeanalizować funkcjonowanie mięśni twarzy u danego pacjenta. Zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę, posiadającego niezbędną wiedzę oraz duże doświadczenie zawodowe. Warto wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone i rekomendowane gabinety lekarskie. Podczas zabiegu wykorzystuje się cienkie igły. Zabieg nie jest raczej bolesny. Czasem odczuwalny jest jedynie mały dyskomfort. 

Wstrzykiwanie botoksu okazuje się dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na zniwelowaniu drobnych zmarszczek i zapobieganiu powstawaniu nowych. Efekty utrzymują się około cztery miesiące i po upływie tego czasu zabieg trzeba powtórzyć. Istnieje ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, z którymi trzeba się liczyć. Do takich skutków ubocznych można między innymi zaliczyć: bóle głowy, zaczerwienienie, opuchliznę, czy nudności. Objawy te jednak nie występują bardzo często. Zabieg wstrzykiwania botoksu ogólnie oceniany jest jako bezpieczny.
Wstrzykiwanie botoksu w celu wygładzenia zmarszczek to zabieg bardzo popularny, wręcz rutynowy i mało inwazyjny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że efekty nie są zbyt długotrwałe i po kilku miesiącach zabieg ten trzeba powtórzyć.

Zabiegi z botoksu co to właściwie oznacza?
Zabiegi z botoksu są dziś niejako rutynową czynnością. O ile dawniej dostępne były tylko i wyłącznie dla bardziej zamożnych klientów, o tyle dzisiaj na takie zabiegi może pozwolić sobie większość z nas. Co warto wiedzieć o tego rodzaju zabiegach?

Botoks, a więc toksyna botulinowa, znana również pod pojęciem jadu kiełbasianego,  w niewielkich dawkach stosowana jest w dermatologii, neurologii oraz medycynie estetycznej. Zabiegi te są mało inwazyjne i bezpieczne. Wstrzykiwanie botoksu pozwala na wygładzenie zmarszczek mimicznych. Od pewnego czasu tą substancję wykorzystuje się również w ramach unoszenia opadających kącików ust czy tak zwanej „pomarańczowej skórki” na brodzie. Popularne ostatnio okazało się także wstrzykiwanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek na szyi oraz w ramach modelowania biustu.

Działanie botoksu polega przede wszystkim na blokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych, które prowadzą do skurczy mięśni twarzy. Utrata zdolności kurczenia się mięśni prowadzi do zaprzestania marszczenia się skóry. Krótko po zabiegu skóra jest z reguły nieco podrażniona oraz opuchnięta. Niekiedy powstają także małe siniaki. Objawy tej jednak szybko ustępują. Efekty widoczne są już po około czterech dniach. Utrzymują się natomiast przez około pół roku.

Wiele osób pyta przede wszystkim o bezpieczeństwo wykonania tego zabiegu. Na usuwanie zmarszczek za pomocą wstrzyknięcia botoksu decydują się głównie kobiety około trzydziestego roku życia. Zabieg wykonany przez specjalistę, posiadającego niezbędną wiedzę, ogromne doświadczenie oraz wszelkie certyfikaty, jest oczywiście bezpieczny. Nie ma zatem powodów do obaw. Inaczej jest w przypadku, kiedy zabieg wykonuje osoba bez odpowiednich kwalifikacji oraz doświadczenia. Skutki uboczne może wywołać ponadto przedawkowanie zalecanej dawki botoksu. W około 2% przypadków wstrzykiwanie botoksu przynosi ze sobą skutki uboczne, do których można między innymi zaliczyć: bóle głowy, problemy z oddychaniem, zaczerwienienie, zaciśnięcie powiek czy osłabienie mięśni twarzowych.

Artykuł powstał we współpracy z:
VillaDermatica.pl Krakowskie centrum urody wyspecjalizowane w zabiegach medycyny estetycznej.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

  1. Ja robiłam botoks tutaj: <a href="http://wroclaw-dentysta.com.pl/pl/botox-wroclaw/'>zobacz na tej stronie</a> i zdecydowanie byłam zadowolona z efektu końcowego. Moim zdaniem najlepiej korzystać z takich usług z polecenia. Moja koleżanka również była zadowolona więc byłam w stanie zaufać. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie