Jak sobie poradzić z opuchlizną pod oczami?

Autor: Goodstore

Opuchlizna pod oczami to problem dość powszechny, ale mający różną etiologię. Od niewyspania, po pewne specyficzne jednostki chorobowe, bo związane ze zmianami pogody niekorzystne ciśnienie. We wszystkich tych przypadkach można jednak dość łatwo sobie pomóc.

Skąd się bierze opuchlizna
Opuchlizna pod oczami jest w wielu przypadkach problemem wywodzącym się z genetyki. Często jednak pojawia się także w reakcji na zmęczenie albo kontakt z alergenami. We wszystkich przypadkach bezpośrednią przyczyną powstawania opuchlizny jest nadmierne rozszerzenie naczyń krwionośnych wokół oczu, co powoduje uczucie nabrzmienia.
Opuchlizna wokół oczu jest traktowana jako istotny defekt kosmetyczny, na szczęście jednak istnieje kilka sposobów, aby sobie z nią poradzić.
Na co uważać?
Choć można zwalczyć opuchliznę wokół oczu na kilka różnych sposobów, we wszystkich przypadkach zalecana jest ostrożność. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, silnie ukrwiona i wrażliwa, dlatego zastosowanie niewłaściwej metody albo nadmiernej siły powoduje, że opuchlizna może wprawdzie zejść, ale pozostaną podrażnienia skóry.
Nigdy nie wolno używać niesprawdzonych kosmetyków ani silnych substancji chemicznych. W okolicy oczu nie stosuje się klasycznych leków przeciwobrzękowych, nawet w śladowych ilościach. Zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków lub preparatów ziołowych o delikatnym działaniu, ponieważ tylko one gwarantują bezpieczeństwo.
Czego można używać?
Pośród wszystkich leczniczych ziół, na szczególną uwagę zasługują dwa świetlik, będący w Polsce rośliną występującą naturalnie, a także oczar wirginijski, będący krzewem ozdobnym z nasadzeń.
Zarówno świetlik, jak i oczar działają dość szybko, pozwalając pozbyć się nawet silnej opuchlizny w ciągu kilku do kilkunastu minut. Dzięki wysokim stężeniom substancji aktywnych dobre preparaty ze świetlika lub oczaru powodują, że naczynia krwionośne obkurczają się, opuchlizna znika, a skórze przywracana jest naturalna równowaga. Niektóre kosmetyki zawierają dodatkowo pewną ilość substancji pobudzających, co zapobiega odbudowie opuchlizny w ciągu dnia.
Na co zwrócić uwagę?
W przypadku preparatów ze świetlika i oczaru ważne jest, aby wybierać jedynie te, które zapewniają odpowiednio wysoką jakość. Rośliny pochodzące z niekontrolowanych plantacji, gdzie wzrost i rozwój ziela jest stymulowany przez różnego rodzaju substancje chemiczne, mogą zawierać wysokie stężenia potencjalnie szkodliwych lub drażniących substancji.
Pamiętaj także, aby nie stosować większej ilości preparatów, niż sugeruje to instrukcja. To ważne, ponieważ nawet delikatne preparaty nałożone na wrażliwą skórę okolic oczu mogą wywołać reakcje alergiczne lub podrażnienia, jeśli stężenie substancji aktywnych przekroczy oznaczony poziom. Jeśli mimo stosowania dobrej klasy kosmetyków nie możesz pozbyć się opuchlizny, spróbuj wcześniej umyć twarz zimną wodą – pozwoli to dodatkowo jeszcze bardziej ściągnąć naczynia krwionośne, a więc preparaty ziołowe będą mogły osiągnąć jeszcze wyższą skuteczność. Przede wszystkim jednak zadbaj o odpowiednia higienę i zdrowy tryb życia, bo nawet najlepsze preparaty przeciwko opuchliźnie nie są w stanie zastąpić zdrowego snu.
Kupuj świetlik i oczar tylko w dobrych sklepach i tylko w oryginalnych opakowaniach. Nie warto próbować oszczędzić złotówki, kupując niesprawdzony produkt w nieopisanym opakowaniu – za dużo ryzykujesz, używając takich kosmetyków, istnieje bowiem możliwość trwałego uszkodzenia naczyń krwionośnych w skórze lub przesuszenia oczu.

Sklep internetowy z kosmetykami do twarzy
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie