Jak spowolnić starzenie się skóry ?


Autor: BOnestaSkóra, narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, starzeje się. Proces ten, choć naturalny, prowadzi do defektów kosmetycznych. Jeszcze niedawno nie można było niczego z tym zrobić, ale dziś jest już inaczej.

Magnetoledoterapia
Magnetoledoterapia, czyli jednoczesne działanie wolnozmiennego pola magnetycznego oraz światła monochromatycznego emitowanego przez diody LED, jest zabiegiem, który umożliwia kondycjonowanie skóry, przywraca jej jędrność, prawidłowe uwarstwienie, a co za tym idzie, pomaga również w usuwaniu naturalnych defektów kosmetycznych.
LED-y działają jak laser: emitują idealnie jednobarwne światło, dzięki czemu można napromieniować skórę promieniami o takiej długości fali, jaka jest wskazana przy usuwaniu zmarszczek albo przebarwień.
Warto zaznaczyć, że istnieje tylko kilka dość wąskich przedziałów długości fal, które korzystnie oddziałują na skórę. Użycie światła LED umożliwia pełne wykorzystanie tych przedziałów, bez dostarczania skórze innych, potencjalnie szkodliwych długości fal świetlnych.
Pole magnetyczne poprawia ukrwienie, a także stymuluje procesy autoodnowy skóry. W obrębie pola magnetycznego ustabilizowany zostaje ruch prądów jonowych, skóra odzyskuje właściwe uwarstwienie, a efektem tych wszystkich procesów jest nie tylko rozpoczęcie naturalnej naprawy, ale także zdecydowana poprawa odżywienia tkanek, bez którego trudno osiągnąć skuteczność jakichkolwiek zabiegów.

Profilaktyka na co dzień
Fotostarzenie się skóry wynika przede wszystkim z niekorzystnego wpływu promieniowania ultrafioletowego na tkanki żywe. Nawet stosując najlepsze filtry, i tak nie możesz zatrzymać całego światła UV, dlatego procesy starzenia się skóry muszą się pojawić. Wykorzystanie magnetostymulacji i terapii światłem monochromatycznym ma tu duże znaczenie, ponieważ pomaga w cofnięciu zmian, jakie pojawiają się pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. W praktyce oznacza to, że regularne stosowanie magnetoledoterapii może bardzo znacząco opóźnić zachodzenie niekorzystnych zmian w skórze.

Lecz się u siebie
Dzięki temu, że urządzenia do magnetoledoterapii są stosunkowo niewielkie, można urządzić sobie gabinet zabiegowy w domu. Stosowanie tego rodzaju terapii jest wskazane także wtedy, kiedy zauważysz już pierwsze defekty kosmetyczne na skórze. Cofanie niekorzystnych skutków promieniowania UV w przypadku magnetoledoterapii nie ogranicza się bowiem do profilaktyki – można stosować tę metodą także jak bardzo skuteczny zastępnik chirurgii estetycznej.
Leczenie w domu z wielu powodów jest uznawane za skuteczniejsze, niż wizyta w gabinecie kosmetycznym, natomiast dzięki dostępności przenośnych urządzeń do magnetoledoterapii teraz nie jest też logistycznym problemem: nie trzeba mieć już całego pokoju, aby skorzystać od czasu do czasu z dobrodziejstwa monochromatycznych lamp LED i pola magnetycznego.

Czy to bezpieczne?
Pytanie o bezpieczeństwo pojawia się oczywiście przy każdej metodzie profilaktyki i leczenia. W tym przypadku nie znamy żadnych konkretnych przeciwwskazań, z wyjątkiem – co chyba oczywiste – stosowania leków i kosmetyków fotouczulających albo ogólnych zaburzeń funkcji związanych z polem magnetycznym. Poza tymi niezbyt licznymi przypadkami magnetoledoterapia jest metodą całkowicie bezpieczną. Lata stosowania podobnych metod w profesjonalnych salonach odnowy pozwalają stwierdzić, że zdecydowanie opłaca się zainwestować koszt jednej operacji plastycznej w urządzenie, które zapewni efekt o niebo lepszy niż cała seria spotkań z chirurgiem.

Więcej informacji: www.onesta-online.pl
"Energia elektromagnetyczna jest podstawową energią od której zależy życie organizmu".
Profesor Werner Heisenberg, noblista z dziedziny fizyki
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie