Endermologia – złoty środek na cellulit


Autor: kornppLato już za pasem, pogoda dopisuje, jednak zamiast korzystać w pełni z wakacji i złapać trochę słońca ukrywamy swoje ciała pod jeansami lub długimi sukienkami. W większości przypadku kobiet, ukrywanie swojego ciała jest powodem widocznej „skórki pomarańczy”, czyli cellulitu.


Rodzaje cellulitu
Aktualnie, ze względu na konsystencję skóry, wyróżniamy pięć rodzajów cellulitu:
  • Cellulit stały (twardy)
Jest to bardzo kłopotliwy rodzaj cellulitu dosięgający kobiety poniżej 25 roku życia. Najczęściej pojawia się on na udach, pośladkach i po wewnętrznej stronie kolan. Sama skóra dotknięta tym schorzeniem jest sucha i nieprzyjemna w dotyku. Ten rodzaj cellulitu ma postać twardych i bolesnych zmian podskórnych. Często towarzyszą mu rozstępy. Jest widoczny tylko po ściśnięciu skóry.
  • Cellulit wiotki
Mało jędrna i nieelastyczna skóra jest wynikiem mniejszej produkcji kolagenu oraz wahaniem się proporcji ciała (zmienia się stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej). Ten rodzaj cellulitu dotyka zazwyczaj kobiety po 40 roku życia. Skóra jest luźna z wyczuwalnymi grudkami podskórnymi. Atakuje przeważnie rejony brzucha, łydek, ramion, ud i pośladków.
  • Cellulit wodny
Głównym powodem jego powstawania jest woda gromadząca się w warstwach podskórnych. Ten rodzaj cellulitu atakuje zazwyczaj okolice stawów, czyli kostki i kolana, ale także inne dolne parte ciała (uda, łydki, pośladki itd.). Skóra dotknięta tym schorzeniem jest bardzo miękka i podatna na odkształcenia. Zazwyczaj wymaga on leczenia klinicznego.
  • Cellulit lipidowy (tłuszczowy)
Występuje on w głębokich warstwach skóry i spowodowany jest złym metabolizmem tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa nie rozmieszcza się równomiernie, co powoduje brak elastyczności skóry. Dotyczy głównie osób otyłych luz z nadwagą.
  • Cellulit mieszany
Różne rodzaje cellulitu występujące w różnych partiach ciała spotykane u jednego pacjenta. Jest to najczęściej spotykany cellulit.
Zwalczanie efektu "skórki pomarańczy"
Na tą dolegliwość cierpi większość kobiet. Zwalczanie jej kremami nie jest długotrwałą i efektowną metodą, bowiem wchłaniają się jedynie do górnych partii skóry i nie dociera głębiej.
Kolejna metodą są zabiegi chirurgiczne. Są one jednak inwazyjne i bardzo drogie. Idealną sposobem w walce z cellulitem jest endermologia.
Metoda ta skutecznie przeciwdziała cellulitowi. To nowoczesny zabieg wykorzystujący technologię próżniową oraz mechaniczną. Jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, które imituje ruchy masażysty masując fałdy skóry ruchomą rolką oraz zasysaniem do głowicy fałd skóry.
Zabieg ten jest bezbolesny i dostosowywany indywidualnie do każdego pacjenta. Oprócz zwalczania cellulitu ma także inne korzyści:
  • oczyszcza organizm z toksyn;
  • poprawia ukrwienie tkanek;
  • jest bezinwazyjny;
  • wspomaga procesy naturalne zachodzące w organizmie.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.beautytower.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!