Glukomannan – nowa jakość w odchudzaniu

"Titan-arum1web" by Credits: US Botanic Garden.
http://www.usbg.gov/your-visit/Titan-Day-1.cfmhttp://www.usbg.gov/images/july23at745am_lg.jpg.
Licensed under Public Domain via Commons.
Autor: Marcin Kowalczyk


Wiele osób zaprzestaje diety przez wzgląd na towarzyszące jej uczucie głodu. Istnieją jednak takie produkty, które mogą nam pomóc w oszukaniu odczucia głodu. Glukomannan uzyskiwany z rośliny Amorphophallus konjac jest jednym z takich środków. Czym jest ten ciągle dość mało popularny w Polsce składnik i jak działa? 

Czym jest glukomannan?
Otóż glukomannan to rozpuszczalny błonnik, który nie dostarcza do organizmu prawie w ogóle kalorii, jest za to dobrym źródłem wapnia. Unikalną właściwością glukomannanu jest zdolność scalania dużej ilości wody. Spożyty razem z nią pęcznieje w żołądku, znacznie powiększając swoją objętość. Powstały żel wypełnia żołądek i napiera na jego ściany, dając do naszego mózgu znak, że nie jesteśmy już głodni.


Zdrowotny wpływ glukomannanu
Obniżanie poziomu całkowitego cholesterolu i trójglicerydów we krwi Potwierdzony został też jego wpływ na obniżanie masy ciała.
Zmniejsza poziom glukozy we krwi.
Wspomaganie procesu odchudzania przy równoczesnym stosowaniu diety niskokalorycznej (w doświadczeniach odnotowano większe zredukowanie wagi ciała, zmniejszenie tkanki tłuszczowej a także łatwiejsze przejście przez reżim diety w porównaniu do grupy osób nie wspomagającej się preparatem z glukomannanem).
Zwiększa uczucie pełności żołądka.
Niektóre doniesienia naukowe mówią o potencjalnym pozytywnym wpływie glukomannanu na profilaktykę antyalergiczną.


Działanie stwierdzone naukowo
Badania naukowe potwierdzają rewelacyjne działanie glukomannanu.
Przeprowadzone badania potwierdzają, że suplementacja glukomannanem znacznie zwiększa efekty odchudzania. Glukomannan wspomaga utratę zbędnych kilogramów u otyłych dorosłych i to nawet w przypadku braku ograniczenia kalorii w diecie. Kiedy otyli dorośli spożywali 1 g. błonnika glukomannanu na godzinę przed każdym daniem przez osiem tygodni, stracili średnio 5,5 kilogramów masy ciała i to bez żadnych innych zmian w ich sposobie jedzenia i bez żadnej większej aktywności fizycznej. Wynika z tego, że najbardziej skuteczne tabletki na odchudzanie to te zawierające glukomannan.


Glukomannan - dostępność i cena
Na polskim rynku glukomannan jest produktem całkiem nowym. Zwłaszcza w porównaniu z innymi krajami. Jednak i u nas pojawiły się godne uwagi środki mające w składzie ten nadzwyczajny dodatek. Bezapelacyjnie najlepszym z nich jest BRUNIK Glukomannan. Jego zdecydowanymi plusami są cena i jakość. Suplement ten można kupić najlepszej cenie 99,99 zł za 3 opakowania na Allegro.


Marcin Kowalczyk -  pasjonat zdrowego odżywiania, specjalista w dziedzinie odchudzania.
Tekst na podstawie artykułu " Glukomannan - przełom w odchudzaniu?".

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie