Organizacja ślubu i wesela - z pamiętnika Panny Młodej

Autorem artykułu jest Magda Bru

Mój ślub zbliża się wielkimi krokami. Jest jeszcze mnóstwo spraw do załatwienia, ale przecież całkiem sporo spraw już zostało załatwione! Aby poprawić sobie humor postanowiłam przejrzeć moją listę zadań i wymienić wszystkie, które są już odznaczone ptaszkiem.

Spotkanie z rodzicami
 Umówiliśmy się z naszymi rodzicami, aby omówić ślubny budżet, a także zaplanować ślubne dekoracje, pojazd na wesele, a także na jaką oprawę muzyczną się zdecydujemy. Najwięcej emocji wzbudziły atrakcje weselne: fajerwerki czy lampiony? Ostatecznie zdecydowaliśmy się na te drugie.

 Wybór miejsca na ślub
Długo szukaliśmy odpowiedniej sali weselnej. Ostatecznie zdecydowaliśmy się ma specjalny  hotel ślubny, w którym będzie można położyć gości.

Wybór zespołu lub DJa
Postanowiliśmy, że na naszym ślubie zagra DJ weselny, a imprezę poprowadzi wodzirej.

Wybór sukni ślubnej
Suknie ślubną wypatrzyłam w Internecie, a potem pojechałam mierzyć ją do Krakowa. Dzięki temu nie zwiedziłam zbyt wielu salonów ślubnych i oszczędziłam mnóstwo czasu.

Wybór garnituru
Mój pan młody nie ma specjalnego garnituru ślubnego, ale zwykły, prosty, czarny garnitur. Jest wysoki, więc na weselu i tak będzie się wyróżniał.

Prezenty ślubne
Nie tworzyliśmy listy prezentów ślubnych, poprosiliśmy o pieniądze.

Wybór zaproszeń
Sami zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy nasze zaproszenia ślubne. Gości weselnych zaprosiliśmy na specjalnych wkładkach, na których umieściliśmy także mapkę jak dojechać do sali weselnej.

Obrączki i biżuteria ślubna
Kupiliśmy piękne srebrne obrączki.

Muzyka, która zabrzmi na ślubie
Wybraliśmy nie tylko muzykę na pierwszy taniec, ale także dość dokładnie zaplanowaliśmy program wesela.

Suknie świadkowej i druhen
Druhny nie będą ubrane identycznie jak na amerykańskich ślubach. Wszystkie będą miały zielone suknie wieczorowe.

Wybór bukiety ślubnego
Wiem już jaki chcę mieć bukiet ślubny. Będę mieć wiązankę ślubną z białych róż. Moje druhny – z gipsówki. Oprócz tego małe dziewczynki będą towarzyszyć nam w drodze do ołtarza i rozrzucać białe płatki kwiatów ze specjalnych koszyczków.

Dekoracje sali weselnej
Mamy bardzo dużo pomysłów jak udekorować nasze wesele. Zamówiliśmy już specjalne oświetlenie – na środku parkietu będzie się świecić nasze logo ślubne. Na stołach będzie pełno białych kwiatów. Każdy gość na naszym weselu dostanie mały upominek. Dominującym kolorem wesela będzie zielony, a wiodącym motywem – truskawki.

Pojazd na wesele
Zdecydowaliśmy się, że do ślubu pojedziemy swoim własnym samochodem. Początkowo myśleliśmy o wynajęciu zabytkowego auta, bądź limuzyny (przyszły pan młody bardzo za tym obstawał), ale ostatecznie postanowiliśmy skorzystać z auta, z którym łączą nas przemiłe wspomnienia.

Fotograf ślubny
Z fotografowaniem wesela nie było problemu. Moja koleżanka jest fotografem weselnym i w ramach prezentu ślubnego zaproponowała nam zarówno reportaż z wesela jak i sesję plenerową. Mamy już dużo pomysłów jak ją zrealizować. Chcemy – w naszych ślubnych strojach – jeździć na podwójnym rowerze po polnych dróżkach.

Videofilmowanie wesela
Ze znalezieniem odpowiedniego kamerzysty było nieco ambarasu. Wysłaliśmy dużo internetowych zapytań, ale troszkę późno się za to zabraliśmy i nie było łatwo o wolny termin. W końcu udało nam się znaleźć kamerzystę, który jest jednocześnie dobry i całkiem niedrogi. Kiedy okazało się, że na dzień naszego ślubu nie ma jeszcze zarezerwowanego terminu – byliśmy wniebowzięci! Będzie z nami od momentu ubierania pana młodego – aż do oczepin. Z nim także zrealizujemy plener. Liczymy na piękną pamiątkę z tego jedynego dnia.

Co jeszcze przed nami?
Próbna fryzura ślubna, próbny makijaż (musi być piękny i trwały, aby przetrwał całe wesele!), planowanie podróży poślubnej, wybór dodatków (buty, rękawiczki, butonierka dla pana młodego), planowanie wieczoru panieńskiego i wieczoru kawalerskiego, zabiegi pielęgnacyjne, wybór menu ślubnego, zamówienie tortu weselnego (ale już wiemy jak ma wyglądać).

Ponadto mamy jeszcze...
Figurki na tort weselny (bardzo dowcipne, na pewno spodobają się naszym gościom), załatwione sprawy w USC i kościele, w którym odbędzie się nasz ślub, zaproszonych już prawie wszystkich weselnych i ślubnych gości, wypożyczony biały dywan do kościoła, sukienki dziewczynek, które będą niosły kwiaty podczas ceremonii ślubnej.

Więcej o przygotowaniach do ślubu i wesela: Organizacja wesel
---
Magda Bru
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie