Regularne jedzenie odchudzi każdego!

Autor: Jakub Nowak

Pośpiech, brak czasu, napięty plan dnia – szybkie tempo życia nie sprzyja prawidłowemu odżywianiu i utrzymaniu organizmu w dobrym stanie. 

Jeżeli jednak zależy nam na zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia, powinniśmy zorganizować plan dnia w taki sposób, aby znaleźć czas zarówno na spożycie zdrowych posiłków, jak i wysiłek fizyczny.  


Dlaczego regularne jedzenie jest tak istotne dla zachowania prawidłowej wagi?

Nieregularne spożywanie posiłków prowadzi do szybkiego przyrostu kilogramów i rozregulowania organizmu. Osoby, które z braku czasu nie jedzą przez większość dnia, podjadają zazwyczaj wieczorem i w porze nocnej, kiedy metabolizm pracuje najwolniej i organizm nie ma szans, aby spalić dostarczone kalorie. W ciągu dnia zaś siły organizmu słabną; obniża się jego odporność i pojawiają różne dolegliwości.

W idealnym dziennym jadłospisie najobfitszym posiłkiem powinno być śniadanie, które jest bogate w węglowodany, ale nie ciężkostrawne. Jeżeli nie mamy czasu na samodzielne przyrządzenie śniadania, warto skorzystać z usług cateringu. Zamawiając catering dietetyczny, z dnia na dzień otrzymujemy kilka posiłków zapakowanych w specjalne pojemniki i gotowych do zjedzenia. Co istotne nad jakością oraz formą przygotowywanych posiłków czuwa profesjonalny dietetyk, który konsultuje się z klientami w kwestiach żywieniowych i dobiera posiłki w taki sposób, aby były jednocześnie smaczne i pożywne – uwzględniając przy tym indywidualne potrzeby klientów, np. alergie albo nietolerancje jakiegoś składnika. 


Catering dietetyczny to kompleksowe rozwiązanie naszych problemów i doskonałe wyjście dla osób, które przez większość dnia pracują i spędzają czas poza domem.  Pomiędzy normalnymi posiłkami zawsze możemy sięgnąć po małą przekąskę w postaci jabłka czy innego owocu. W weekendy otrzymujemy natomiast posiłki na dwa dni, dzięki czemu mamy dostęp do wartościowych i dietetycznych dań przez cały rok – nawet w dni świąteczne.


Czy to się opłaca?

Catering dietetyczny przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim nie musimy się martwić, czy nie przesadzamy z gramaturą serwowanych dań. Przygotowując porcje obiadowe rzadko kiedy korzystamy z miarki, albo stosujemy się do zasad przedstawionych przez dietetyka. Wiele osób nie dysponuje także profesjonalnymi narzędziami kuchennymi, np. zestawem naczyń do gotowania na parze. Także konieczność robienia zakupów i odnajdywania produktów zalecanych przez dietetyków może być problematyczna i czasochłonna. Po co zatem tracić czas na coś, co możemy otrzymać w gotowej i zdrowej postaci?
Co istotne, wybierając usługi cateringu dietetycznego, mamy pełną dowolność w zamawianiu posiłków. Oznacza to, że możemy zamówić zarówno trzy pełne posiłki w ciągu dnia, jak i tylko jeden, np. obiad. Po co wychodzić z biura na obiad do pobliskiej restauracji, skoro możemy otrzymać zdrowe i sprawdzone jedzenie do miejsca pracy?

Regularne spożywanie posiłku sprawia, że nasz organizm przyzwyczaja się do stałej podaży pożywienia. Spontaniczne jedzenie z długimi przerwami powoduje natomiast, że nasz organizm zwalnia tempo i gromadzi zapasy na krytyczne momenty, co sprzyja szybkiemu i niekontrolowanemu przyrostowi wagi. Jeżeli nie chcemy zmagać się z nadwagą i otyłością, już teraz zadbajmy o własne zdrowie. 

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie