Wesele tuż, tuż - co kupić na prezent?

Autor: Monika Dywijska

Zaproszenie na wesele to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale również przynajmniej kilka wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć. 
Sam wybór odpowiedniej kreacji bywa dość problematyczny, a przecież wiele osób musi zastanowić się i nad tym, z kim udać się na tego rodzaju uroczystość.

Nie ulega jednak wątpliwości, że największy dylemat pojawia się wówczas, gdy stajemy przed koniecznością wyboru weselnego prezentu.

„Papierek ze znakiem wodnym”
Czasy mamy takie, że pary, które chcą zaczynać nowe życie i mieć zagwarantowany spokojny i stabilny start, muszą zwlekać z weselem latami. Nie każdemu podoba się takie rozwiązanie, gdy zaś w grę wchodzą kwestie religijny, może się okazać, że jest ono niemożliwe do zaakceptowania. Już choćby dlatego coraz więcej par na ślubnym kobiercu wybiega myślami w przyszłość zastanawiając się czy to nad kredytem mieszkaniowym, czy to nad wyprawką dla mającego przyjść na świat dziecka. 

Jeśli i nasi znajomi lub krewni znajdują się w takiej sytuacji, warto zastanowić się nad tym, czy prezent jest w ogóle dobrym rozwiązaniem. We wręczaniu koperty z pieniędzmi nie ma, być może, aż takiej finezji, często jest to jednak rozwiązanie, które wzbudza autentyczną radość obdarowanych w ten sposób młodych ludzi. Pieniądze po prostu łatwiej zagospodarować, przeznaczyć na konkretny cel. 

Coś praktycznego
Jeśli zostaliśmy zaproszeni na wesele, ale para młoda nie należy do kręgu naszych najbliższych znajomych, nie warto inwestować w obraz do sypialni ani w zestaw ręcznie robionych obrusów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem okazują się prezenty praktyczne zwłaszcza, że zastawa stołowa, garnki albo sztućce mogą służyć młodej parze przez wiele lat. 

W przypadku wątpliwości, co do tego, jakie rozwiązanie zostanie przyjęte z największą życzliwością, dobrze jest skonsultować się z rodzicami bądź świadkami przyszłych małżonków. Z pewnością będą oni w stanie przeprowadzić dyskretny wywiad, dzięki któremu uchronią swoje dzieci przez czternastym kompletem pościeli z pobliskiego marketu. 
Dając prezent praktyczny wypada przy tym pamiętać, że powinna go charakteryzować maksymalnie wysoka jakość. Istnieje ryzyko, że prezenty się powtórzą - możemy zminimalizować je, jeśli wpiszemy się na listę - wiele par młodych udostępnia listę prezentów, które chcieliby dostać. To ułatwia i wybór samego podarunku i budżetu, jaki chcemy na nie przeznaczyć. 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o weselu, jego przebiegu, prezentach i zwyczajach, zajrzyj tutaj.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie