Czym są suplementy diety?

Autor: Bartek Malak

Samo pojęcie suplementów diety zasadniczo jest znane każdemu z nas bez wyjątku. Wystarczy, bowiem spojrzeć na telewizyjne reklamy i bardzo szybko możemy usłyszeć o dobroczynnym działaniu tych czy też innych suplementów diety.

Czym jednak one tak naprawdę są i czy faktycznie działają w tak cudowny sposób? 
Nie ma się, co łudzić, że suplementy diety zapewnią nam zdrowie czy też osiągnięcie jakiegokolwiek innego celu. Suplementy diety to środki powstałe z koncentratu różnych substancji znajdujących się powszechnie w pożywieniu. 
Mamy, zatem preparaty witaminowe, na odchudzanie, wspomagające różne funkcje ludzkiego organizmu. Każdy suplement diety ma swoje ścisłe przeznaczenie, żaden na pewno nie jest przeznaczony do stosowania, jako odrębny środek. Jak sama nazwa wskazuje, bowiem, suplement diety to suplement, a nie produkt główny. I w tym tkwi sedno jego działania.

Witaminy czy suplementy?
Często, bowiem można pomyśleć, że przyjmując jakieś preparaty witaminowe, jakieś suplementy diety jesteśmy w stanie właściwie zadbać o nasze zdrowie, jesteśmy w stanie je poprawić. Nic z tych rzeczy. Podstawą dbałości o siebie i funkcje swojego organizmu jest, bowiem odpowiednia dieta. Współcześnie każdy z nas narażony jest na wiele szkodliwych czynników. 
Tym samym wszelkie dobroczynne składniki pokarmów mogą okazać się niewystarczające. Tym samym właśnie w tym miejscu swoją rolę odgrywają suplementy diety. Uzupełniają one to, czego zabrakło w pokarmach. Wielu ludzi mówi, że suplementy diety nie działają. Owszem, jeśli nie stosujemy odpowiedniej diety, jeśli w naszej codzienności jest zbyt wiele szkodliwych dla nas czynników, to na pewno nie możemy mówić o skuteczności działania suplementów diety. 
Przekaz reklamowy w tym względzie jest oczywiście bardzo mocno przejaskrawiony, prawda leży w nieco innym miejscu. Faktem jest jednak to, że suplementy diety dostępne na naszym rynku działają, ale stopień tego działania w bardzo dużej mierze zależy od tego, jak bardzo będziemy dbali o nasze zdrowie poprzez zdrowe jedzenie i tryb życia. Gdyż same suplementy nie sprawią, że będziemy zdrowi i w dobrej kondycji.

Zapraszamy na http://beapol.com.pl/trening-z-suplementami-diety/
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!