Przejdź do głównej zawartości

Jak pisać oficjalne zaproszenia ślubne?

Autorem artykułu jest Michał Kuriata


Wybór odpowiedniego tekstu do umieszczenia na zaproszeniu ślubnym zawsze stanowi pewien  twardy orzech do zgryzienia. Chociaż wydawać by się mogło, że jest to  bezproblemowe to decyzja jaką postać zaproszenia na ślub wybrać szybko okazuje się dość skomplikowana.

Wybór odpowiedniego tekstu do umieszczenia na zaproszeniu ślubnym zawsze stanowi pewien  twardy orzech do zgryzienia. Chociaż wydawać by się mogło, że jest to  bezproblemowe to decyzja jaką postać zaproszenia na ślub wybrać szybko okazuje się dość skomplikowana. Niezależnie czy zaproszenie ma być na ślub kościelny czy cywilny tekst na zaproszeniu ślubnym musi odpowiadać nadchodzącej uroczystości. W dzisiejszych czasach można zauważyć rozbicie na zaproszenia formalne i nieformalne. Zaproszenia formalne stosuje się głównie dla osób starszych i zapraszanych oficjalnie, natomiast zaproszenia nieformalne często stosowane są przy zapraszaniu znajomych i najbliższej rodziny.

Oto kilka porad jak przygotować formalne zaproszenia ślubne.

Krok 1. Kto zaprasza?

Zgodnie z obowiązującymi trendami oraz tradycją dotyczącą zaproszeń ślubnych na pierwszym miejscu umieszcza się osoby organizujące ślub. W zaproszeniach formalny używa się oficjalnych pełnych imion np.:
Anna Karolina Nowak i Andrzej Stanisław Kowalski wraz z Rodzicami …

Krok 2. Zwrot grzecznościowy.

W tej części należy zastosować jeden z oficjalnych i eleganckich zwrotów np.:
Z ogromną przyjemnością zapraszają …

Krok 4. Wpisanie imion i nazwisk gości.

Imiona i nazwiska gości na zaproszeniu ślubnym powinny być napisane bez zdrobnień i zbytniej poufałości np.:
Annę i Tadeusza Kowalskich …
W tym miejscu można również zawrzeć, dołączyć informację czy zapraszamy pary razem z dziećmi czy bez np.:
Annę i Tadeusza Kowalskich z dziećmi …
Annę i Tadeusza Kowalskich z Katarzyną i Tomaszem …

Krok 5. Informacja o ceremonii , uroczystości.

W tej części w zaproszeniu ślubnym wpisujemy informację o samej ceremonii , uroczystości np.:
Na ceremonię zaślubin …

Krok 6. Data i miejsce.

W tym miejscu podajemy dokładną datę i miejsce ślubu. Stosownie jest użyć formy w pełni pisanej np.:
Sobota, piętnasty, lipca, dwa tysiące trzynasty rok o godzinie szesnastej … lub
Sobota, 25 czerwca 2012 rok o godzinie szesnastej …

Krok 7. Miejsce ceremonii.

W tej części zaproszenia ślubnego podajemy miejsce w którym odbędzie się uroczystość ślubu np.:
Kościół pw. Ducha Świętego w Krakowie … lub
Urząd Stanu Cywilnego we Wrocławiu sala nr 2 …

Krok 8. Przyjęcie weselne.

Jeśli zapraszamy gości na przyjęcie weselne w tej części w zaproszeniu ślubnym podajemy informację o miejscu i adresie restauracji lub innego lokalu w którym się odbędzie np.:
Po ceremonii ślubu miło będzie nam gościć Państwa na przyjęciu weselnym, które odbędzie się w Hotelu pod Gołębiami we Wrocławiu przy ulicy Marnej 5.

Krok 9. Potwierdzenie i kontakt.

Dobrze jest podać datę do której należy potwierdzić przybycie na ślub oraz podać dane kontaktowe np.: telefon do państwa młodych.

Informacje opcjonalne.

Na zaproszeniu ślubnym można również dodać informacje dotyczące obowiązującego stroju np.: white tie, cravate blanche oraz informację o noclegu.

Zaproszenia ślubne - czego nie wolno umieszczać.

Na zaproszeniach ślubnych formalnych nie wolno umieszczać, dodawać informacji dotyczących prezentów.

---

Autorem tekstu jest Michał Kuriata właściciel sklepu gdzie można kupić zaproszenia ślubne - decor8.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Silikonowe biustonoszeW dzisiejszych czasach modne kobiety nie muszą już martwić się jak dopasować bieliznę by nie psuć danej stylizacji widocznymi ramiączkami lub odstającym krojem stanika. Przemysł bieliźniarski podąża za modą i proponuje wiele wygodnych rozwiązań. Jednym z nich są silikonowe biustonosze, przydatne zwłaszcza przy noszeniu eleganckich kreacji bez pleców, letnich sukienek lub oryginalnie skrojonych bluzek.

Samonośne biustonosze wykonane są z medycznego silikonu, który doskonale przylega do ciała, podnosi i podtrzymuje piersi. Bielizna ta składa się z dwóch samoprzylepnych miseczek, dokładnie pasujących do rozmiaru biustu. Wystarczy przyłożyć każdą z nich do piersi, pilnując by znalazły się na tej samej wysokości oraz upewnić się, że obie dobrze przylegają do biustu. Oprócz łatwości użycia głównymi zaletami takich biustonoszy jest wygoda noszenia i ich przystępna cena. By cieszyć się tym niezwykłym wynalazkiem warto jednak pamiętać o kilku szczegółach.
Silikonowy biu…

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Autor: Alicja Janak

Ślub i wesele to okazja dla każdej kobiety do tego, by zabłysnąć. Dlatego każda kobieta z ogromną uwagą przygotowuje się do takiej uroczystości. Oczywiście najważniejszą sprawą jest dobór odpowiedniej sukienki.

 Wybrana kreacji może skutecznie pomóc wyeksponować walory figury i ukryć jej mankamenty. Poza tym suknia może ukazać naszą osobowość i nasz styl. Dlatego tak ważne jest, by dokonać przemyślanego wyboru. Warto też zwrócić uwagę na aktualne trendy i wybrać spośród nich coś dla siebie.
1. Sukienki dopasowane w tali. Bardzo modne są sukienki o prostym kroju i dopasowane talii, o długości do kolan. W tym zakresie do wyboru jest oczywiście wiele różnych wzorów. Młodsze kobiety lubiące urocze stylizacje mogą wybrać sukienkę ze zwiewnej i delikatnej tkaniny, która będzie ładnie podkreślać kobiece kształty. Na miejscy będą pastelowe kolory i koralikowe aplikacje. Kobiety eleganckie i dojrzałe mogą sięgnąć po kreacje bardziej szykowne i proste. Bardzo modnym wykończenie…

Przegląd internetowy: moda i uroda. Wydanie nr 20 (11-20 marca 2017)

Kolejny, dwudziesty przegląd internetu poświęcony modzie i urodzie zahacza prawie  o wiosnę. Ostatnia szansa zadbać o sylwetkę zanim odsłonimy nasze ciała na widok publiczny 😀
Węglowodany w Polki PLzostały poddane surowej ocenie. Okazuje się, że jeść je trzeba, bo w diecie człowieka powinny pokrywać około 60% zapotrzebowania energetycznego. Które warto spożywać a których nie jeść dowiecie się właśnie na w/w portalu 🍔Elle zamieściło rozmowę z Taylor Hill, 21-letnią modelką uchodząca za jedną z najpiękniejszych kobiet świata.
Ponieważ jest ona "ambasadorką" produktów Lancôme, nic dziwnego, że wywiad dotyczył kosmetyków tej firmy.

Jastrząb Post, po raz pierwszy w naszym przeglądzie. 
Ale ponieważ portal zamieścił u siebie galerie takich gwiazd jak: Dorota Soszyńska, Joanna Kulig czy Marzena Rogalska będziemy tam dla Was od czasu do czasu zaglądać.

Zwierciadło napisało o pozytywach i negatywach medycyny estetycznej. Ostatnie tragiczne wypadki podczas operacji plastycznych czy lipos…