Skuteczne sposoby na trądzik


Autor: Justyna Kaczor


Trądzik może być spowodowany różnymi czynnikami genetycznymi, np. zmianami hormonalnymi i genetyką i jest na pewno jedną z najbardziej uciążliwych problemów skóry, szczególności u nastolatków.

 Obecnie możemy znaleźć na rynku mnóstwo rozmaitych kremów i kosmetyków. Ich producenci twierdzą, że dzięki nim możemy skutecznie pozbyć się trądziku w ciągu zaledwie kilku tygodni. Jednak pamiętajmy, że nie wszystkie produkty są tak skuteczne. To nie powinno nas wcale dziwić, biorąc pod uwagę, że problem, który ma swoje źródło w organizmie, jest leczony za pomocą środków miejscowych. Często możemy też się spotkać z nawrotem trądziku. W tym artykule chciałabym przedstawić kilka prostych sposobów na złagodzenie trądziku.

 
Pij wodę

 
Pamiętaj, że picie dużej ilości wody jest jednym z najlepszych naturalnych sposobów leczenia trądziku, a także jego zapobiegania. Woda na ogół wykazuje bowiem zdolność do detoksykacji naszego organizmu i pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich toksyn, które mogłyby się przyczynić do rozwoju trądziku. Co więcej naukowcy odkryli niedawno, że woda może również wpłynąć na poprawę przepływu krwi w całym ciele i skórze, w ten sposób wpływając niezwykle korzystnie na nasz ogólny stan zdrowia, w tym też zdrowia skóry. Upewnij się więc, że pijesz codziennie 7-8 szklanek wody lub podobną ilość w rozmaitych formach, np. soków i zup.

 
Drogocenne marchewki

 
Marchew znana jest jako bogate źródło karotenu i błonnika. Jest więc obowiązkową pozycją w diecie osób, walczących z trądzikiem. Marchewki są również bogate w witaminę A, pozwalającą utrzymać zewnętrzną warstwę ochronną zdrowej skóry i zmniejszyć produkcję łoju. W ten sposób skutecznie chronimy się przed powstaniem trądziku. Najlepsze jest jednak to, że marchewki są niezwykle wszechstronne, a to oznacza, że można je do dodać do prawie wszystkich posiłków.

 
Środki złuszczające

 
Gromadzenie się kurzu i brudu w porach naszej skóry, może powodować trądzik i krosty, dlatego pamiętajmy, że środki złuszczające są niezbędne w pielęgnacji skóry, zwłaszcza jeśli ktoś przebywa długo na dworze w ciągu dnia. Warto więc stosować naturalne i delikatne środki do peelingu, które sprzyjają skutecznie krążenie krwi do skóry i zachowaniu zdrowia, a także pozwala usunąć martwe komórki skóry, kurz i brud, które mogą być źródłem zatkanych porów.

http://thehighlifestyle.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie