Ślub w stylu glamour

Autorem artykułu jest Angelika Bałycz

      Przygotowując uroczystość weselną warto jej nadać niepowtarzalny i indywidualny charakter. Jednym z najmodniejszych obecnie trendów tak  w dekoratorstwie, jak i w modzie jest styl glamour, który możemy określić jako blask, szyk, elegancja i błysk. Ślub w tym stylu to idealne rozwiązanie na karnawał.

       Styl glamour powstał na początku XX wieku jako odpowiedź na panujący wcześniej surowy  minimalizm. Do mieszkań wkroczyła pełna przepychu dekoracyjność, zastępując dominującą przedtem funkcjonalność. Inną cechą tego stylu są nawiązania do dawnych epok, przede wszystkim baroku. Bogato ornamentowane przedmioty dające poczucie luksusu zestawia się z prostymi nowoczesnymi elementami.

       Glamour to też styl życia. Liczy się przyciąganie spojrzeń, bogactwem wyszukanych strojów, fryzur a także ozdób i wzorów. To pokazywanie swojej osobowości za pomocą wyglądu zewnętrznego. Swoista teatralność życia w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dopuszczane są małe szaleństwa, przekraczanie granic bez względu na opinie innych, oraz co za tym idzie – czasami przesada, dziwactwo a od czasu do czasu nawet swojego rodzaju tandeta. Ślub w  stylu glamour to  idealne rozwiązanie na karnawał.

       Panna młoda  musi błyszczeć, zaczynając od biżuterii, a na wyszukanej sukni kończąc. Stroje glamour wabią  urodą delikatnych koronek – francuskich chantilly, ze zdobieniami z pereł, cekinów i kamieni Swarovskiego. Suknie są wyszukane,  seksownie podkreślające walory figury, często asymetryczne. Wszystkie elementy stroju  muszą być wyrafinowane i przemyślane, łącznie z równie bogatym bukietem.  Tu nie ma miejsca na skromność. Bardzo cenna jest umiejętność eksponowania zalet urody i ukrywania wszystkich mankamentów. Doskonale dobrany strój i makijaż sprawią, że nawet szara myszka zamieni się w księżniczkę. Pan młody również powinien mieć okazały  garnitur, u koszuli stylowe zapinki, krawat z dekoracyjnymi barokowymi wzorami.

       Dekoracja weselna a` la glamour powinna błyszczeć  i w indywidualny sposób przyciągać wzrok. Jeżeli lubimy teatralną dekoracyjność to możemy zaszaleć. 
Dużo złotej bogato ornamentowanej organzy, kryształowe ozdoby, szklane kule, wyszukane świeczniki. Wszystko rzęsiście podświetlone i spowite w brokacie. Dominującymi kolorami mogą być biele, czernie, fiolety, ciemne brązy, szarości które pokreślą bogate dodatki. 
Ten styl wymaga smaku i wyrafinowania bowiem łatwo może przerodzić się w kicz. Iluminacje świetlne i błyszcząca dekoracja idealnie komponują się z nastrojem karnawału. Jeżeli jeszcze zadbamy o odpowiednie rytmy to mamy zapewnioną szampańską zabawę.  
Uroczystość będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla młodej pary, ale również dla zaproszonych gości. Będą ją długo wspominać jako wyjątkowe wydarzenie.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie