wtorek, 22 marca 2016

Biżuteria ślubna - jak wybrać tę odpowiednią?

Autor: Barbara Lisowska


Biżuteria to niezwykle ważny element ślubnej stylizacji. Jej zadaniem jest nie tylko dodanie całości szyku, ale również podkreślenia atutów Panny Młodej. 

Czym się kierować wybierając biżuterię ślubną oraz jakich błędów unikać? Sprawdźmy.

Zachowaj spójność stylistyczną
Bardzo ważne jest, aby biżuteria ślubna była dopasowana stylem do fasonu sukni ślubnej. Warto wziąć pod uwagę nie tylko jej krój, ale również rodzaj tkaniny, zdobienia. Należy również pamiętać o tym, aby wybierać biżuterię z jednej kolekcji i nie mieszać różnych stylów. Jeśli na przykład wybierasz kolczyki z perełką, niech pojawi się ona również w naszyjniku czy bransoletce Dzięki temu cała Twoja ślubna stylizacja będzie spójna.

Dopasuj biżuterię do dekoltu
Naszyjnik powinien być dopasowany do kształtu dekoltu Twojej sukni. Jeśli jest on okrągły, wybieraj naszyjniki o okrągłej formie. W przypadku dekoltu o kształcie V doskonale sprawy się subtelny wisiorek na łańcuszku, natomiast jeśli masz suknię o głębokim dekolcie, bez ramiączek, możesz wybierać spośród wielu rodzajów biżuterii, gdyż praktycznie każdy z nich zaprezentuje się dobrze.
Suknie z zabudowanym dekoltem nie potrzebują dodatkowej ozdoby, dlatego w tym przypadku zrezygnuj z naszyjnika na rzecz długich kolczyków.

Grunt to umiar
Nie przesadzaj z ilością biżuterii ślubnej. Powinna być ona subtelna i nie przysłaniać dekoracyjnych elementów sukni. Kolczyki i naszyjnik z pewnością wystarczą, aby dodać uroku Twojej ślubnej kreacji. Jeśli natomiast zdecydujesz się na diadem,  zrezygnuj z innych ozdób na włosach. 

Uważaj na alergie
Jeśli masz skłonności do alergii,wybieraj tylko biżuterię z metali szlachetnych, a szczególnie unikaj biżuterii zawierającej nikiel, gdyż to silny alergen. Z tego też powodu dobrze jest kupować biżuterię ślubną z odpowiednim wyprzedzeniem i włożyć ją na siebie, aby sprawdzić, czy nie wywoła żadnej reakcji alergicznej. Dzięki temu unikniesz dodatkowego stresu w dniu ślubu.


Polecamy: biżuteria ślubna - ręcznie robione kolczyki, naszyjniki, bransoletki ślubne
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz