Metody zdobienia zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne to rzecz, która musi wyglądać ładnie. Rzeczą normalną jest to, że stosuje się więc pewne ozdoby. W tym artykule skupimy się na zawartości artystycznej zaproszenia, a nie na jego treści. Ten aspekt jest równie ważny jak to, co jest w nim napisane. Każde zaproszenie musi być bowiem estetycznie wykonane.

Wstążka na zaproszeniu

Bardzo ładnie wygląda zaproszenie ze wstążką. Jego wykonanie również nie jest trudne, jednak czasami może być z tym troszkę "zabawy". Dobrze jest połączyć wstążkę z zaproszeniem, żeby się nie zgubiła. Można również całkowicie ją połączyć z zaproszeniem, to znaczy przewlec wstążkę przez mały otwór w zaproszeniu. Niektórzy wolą, jak wstążka jest na stałe złączona i można ją ściągnąć z zaproszenia poprzez zsuwanie. Jednak później ciężko jest ją z powrotem założyć. Dlatego też nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Wystające elementy

Przez długi czas popularne były kartki z odstającymi elementami i od razu moda przeszła również na zaproszenia ślubne. Muszę przyznać, że nie wygląda to najlepiej na tej formie artystycznej i nie jest to praktyczne. Moim zdaniem zaproszenie ślubne powinno być płaskie i przejrzyste, a jeśli coś z niego odstaje, to istnieje duże ryzyko, że zaraz się roztarga albo urwie. Dlatego też lepiej zrezygnować z odstających ozdób na zaproszeniu ślubnych. Lepiej zostawić je na kartki okolicznościowe, gdzie będzie to wyglądało o wiele lepiej.

Wycięte części zaproszeń

To jest rzecz, która doskonale się sprawdza przy zaproszeniach ślubnych. Wygląda ładnie i jest praktyczne. Zaproszenia, które są złożone na dwie lub trzy części bardzo dobrze tak wyglądają. Elementem który jest wycięty może być serce, które symbolizuje miłość. Bardzo często pojawia się również biały gołąb, który również jest symbolem miłości i szczęścia. Niekiedy wycinane są imiona osób, które biorą ślub. Bardzo ważne przy wycinanych elementach jest to, żeby pasowały zarówno do warstwy, na której są zrobione, jak i do tej którą widać przez wycięte otwory. Warto na to zwrócić uwagę. Najlepiej to wygląda przy zaproszeniach składanych na trzy części.

Składane zaproszenia

Każdy z nas wie, że zaproszenie musi być składane, ponieważ tak jest ustalona tradycyjna forma zaproszenia, są ku temu powody. Na zaproszeniu, które jest nieskładane ciężko jest ładnie rozmieścić treść, ze względu na estetykę zaproszenie powinno być jednak składane. Dwuczęściowe to tradycyjna forma, którą stosuje się od wielu lat. Są one po prostu złożone na pół. Daje to większe pole do popisu, ponieważ posiadamy stronę, na której zawieramy najważniejsze informacje, a także stronę, która  można nazwać wstępem czy okładką. Zaproszenia składane na trzy są równie dobre. Jest na nich więcej miejsca, dzięki czemu możemy estetycznie rozmieścić treść i ozdoby. Jest to bardzo popularna forma zaproszeń w dzisiejszych czasach.
-- O autorze
Damian Lutowski

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie