Puszysta Panna Młoda - jak wyglądać dobrze na zdjęciach ślubnych

Autorem artykułu jest Maria Maj - Klepacka

Zdjęcia ślubne to niejednokrotnie najważniejsze fotografie w naszym życiu. Co może zrobić "puszysta", krągła Panna Młoda, aby podobać się sobie na własnych ślubnych fotografiach? Jak pomóc sobie w "zdjęciowej kuracji antykompleksowej"?

Nie każda kobieta nosi ubrania w rozmiarze 34, względnie 36. Żyjemy jednak w społeczeństwie, które wywiera silną presję utrzymywania jak najniższej wagi. Jako psycholog widuję także zgubne skutki tej presji.

Niestety - nic nie wskazuje na to, aby społeczny wizerunek idealnej sylwetki w najbliższym czasie miał się odmienić. Tym samym żyjemy w okresie, w którym jeden ideał piękna „panuje” rekordowo długo – psychologowie zauważają, że nigdy w obserwowalnym (poprzez obrazy, rzeźby) czasie historii ludzkości nie było tak długiego okresu dominacji jednego tylko typu pożądanej sylwetki. 
John Hudson (1985) stwierdził: „Kto dzisiaj uważany jest za człowieka z nadwagą, na przestrzeni całej epoki, w której okrągłe kształty były o wiele atrakcyjniejsze, uważany był za zupełnie normalnego”.

Jako psycholog i jednocześnie fotograf ślubny nie zgadzam się z poglądem, że jedynie rozmiar 34 upoważnia Pannę Młodą do wyglądania pięknie i promiennie, także na zdjęciach ślubnych. 
KAŻDA kobieta może być piękna, także ta krągła. Nie ma także osób zupełnie niefotogenicznych – są tylko fotografowie pozbawieni umiejętności. Owszem, istnieją osoby, które wychodzą na zdjęciach wyjątkowo korzystnie – ich fotografowanie nie wymaga specjalnego talentu, podobnie jak fotografowanie dzieci czy kociąt. 
Nie ma jednak wytłumaczenia dla faktu, że niektóre zdjęcia ślubne pokazują osoby na nich występujące w świetle niekorzystnym. Fotografia ślubna, jak właściwie każda dziedzina, wymaga pewnych umiejętności. Umiejętność nie oszpecania osoby fotografowanej to naprawdę minimum…

Zatem – co może zrobić Panna Młoda w rozmiarze powyżej minimalnego, aby oglądać później swoje zdjęcia ślubne z przyjemnością?
1. Czuć się dobrze. Wychodzisz za mąż – dla swojego Mężczyzny jesteś najpiękniejsza, jedyna. Czy to naprawdę tak mało ważne?

2. Nie dać sobie wmówić konieczności stosowania restrykcyjnych diet przed ślubem. Ich efekt uboczny – przerzedzenie się włosów, pogorszenie stanu cery (zwykły efekt braku mikroelementów dostarczanych organizmowi w pożywieniu, niestety suplementy diety w takim przypadku nie wystarczą) poskutkuje uzyskaniem odwrotności tego, na co się liczyło.

3. Zadbać o dobrą stylizację. Panny Młode noszące rozmiar powyżej 38 mogą sobie pozwolić na dużą swobodę w doborze wyrazistych krojów sukien, dodatków, odważnej fryzury. Unikaj sukni typu „falbanka na falbance”, nie daj się też zamknąć w namiocie, który pani w salonie nazwie „suknią w stylu empire”. Dobierz suknię dopasowaną, o zdecydowanym kroju. Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swoich ramion – dobierz bolerko lub wybierz suknię z rękawkami. Unikaj różyczek, ozdóbek, perełek, drobiażdżków, loczków. Postaw na wyrazistą biżuterię (byle z umiarem), na uczesanie o prostej, ciekawej formie. Dobierz wyrazisty bukiet, unikaj bukietów małych, składających się z „drobiazgów”. To dla Ciebie są bukiety z charakterem, wyraziste. Możesz sobie pozwolić na duże kwiaty i odważne kompozycje.

4. Znaleźć odpowiedniego fotografa ślubnegoObejrzeć portfolio krytycznie, sprawdzając, czy zawiera ono zdjęcia wyłącznie ludzi wyglądających jak modele, czy też można w nim znaleźć osoby „normalne”. Sprawdzić opinie byłych Klientów o fotografie (pamiętając przy tym, że wiarygodna opinia powinna zawierać przede wszystkim zdjęcie Pary, która daną opinię napisała. Każdy może sobie naprodukować fałszywych opinii podpisując je fałszywymi nazwiskami – natomiast twarzy, wizerunku nie da się „podrobić”. Podpis w postaci zdjęcia danej Pary jest gwarancją autentyczności).
Pamiętajmy, że wiele zależy od nas. Warto zadbać o to, aby z możliwie dużym prawdopodobieństwem móc oglądać swoje zdjęcia ślubne z prawdziwą przyjemnością, bez kompleksów.
---
Maria Maj - Klepacka,
fotograf, psycholog
Biała Pracownia - fotografia ślubna Kraków, Katowice, Bielsko - Biała
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie