Tort weselny - nasza słodka wizytówka

Tort weselny - nasza słodka wizytówka

Autorem artykułu jest annak.
Niewątpliwie jedną z najważniejszych chwil na każdym weselu, jest moment kiedy na sale wjeżdża tort weselny. Moda na torty weselne stale się zmienia, jednak niezmiennym i podstawowym warunkiem  każdego tortu weselnego jest jego imponujący wygląd.
Taki tort musi robić wrażenie - jest niejako wizytówką Państwa Młodych a krojenie przez nich tortu stało się symbolem budowania wspólnego, przepełnionego słodyczą życia.

Dokonując wyboru wyglądu naszego tortu weselnego może ponieść nas fantazja. Ważne jest aby  swoim wyglądem był dopasowany do wizerunku Państwa Młodych oraz stylu wesela. Niemal każda firma cukiernicza posiada swoje portfolio czyli album z najlepiej prezentującymi się produktami własnego wyrobu. Najczęściej wybierane są torty prostokątne  lub piętrowe [również w kształcie prostokąta tzw. tytaniki]. Możliwe są minimalistyczne, angielskie torty lub fantazyjne, bogato dekorowane w kwiaty, złote lub srebrne perełki, gołębie, obrączki, serca…. Coraz rzadziej spotyka się tak modne kiedyś figurki przedstawiające młodą parę.

Wybierając smak mamy szeroki wachlarz możliwości od podstawowego śmietanowego aż po wytworne tj. śliwkowy, z adwokatem, kawowy, wiśniowy, bezowy. Trudny wybór… Wielu ekspertów radzi jednak aby wybrać smak uniwersalny, tak aby zadowolić wszystkich gości. Zmienia się także oprawa podania tortu. Coraz częściej podaje się go po obiedzie.  Jest to moment, w którym tort można efektownie wyeksponować.
      Na co zatem zwrócić uwagę zamawiając tort weselny? Przede wszystkim znaleźć sprawdzoną, cieszącą się długoletnią tradycją firmę. Wiele firm organizuje mini degustacje, na których mamy szansę wybrać smak idealnie trafiający w nasze gusta. Podczas takiego spotkania należy podać przewidywaną liczbę gości aby zamówić odpowiednią ilość (przewiduje się 10 dkg na osobę). Idealny tort weselny staje się perełką uroczystości. Dokonując trafnego wyboru mamy szansę, że nasi goście będą długie lata wspominać  jego niepowtarzalny wygląd i niebiański smak.
---
karkonoskiewesele.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque