Wymarzony bukiet ślubny

Autorem artykułu jest Angelika Bałycz

 Bukiet ślubny może mieć bardzo różną kolorystykę, rozmiar i kształt. Nowoczesne bukiety mogą przyjmować jeszcze przeróżne formy, np.: serca, parasolki, wstążki, bransolety, torebki. Przybliżę te najbardziej populane.

Klasyczny bukiet to Biedermeier. 
Bukiet biedermeierowski znany jest od XIX. Kiedyś był masywny i ciężki, miał kształt trapezu, najczęściej  zrobiony był z goździków, piwonii i róż. Dół bukietu wykańczała koronka, która czasem znajdowała się też pomiędzy kwiatami.  Obecnie jest to mała kompozycja  z gęsto ułożonych obok siebie kwiatów w postaci kręgów. Mogą mieć one jednolitą kolorystykę, jak również każdy krąg może składać się z innego rodzaju kwiatów w różnych kolorach.

Kolejny kształt to kaskada, czyli wiązanka opadająca z rąk Panny Młodej. Tę kompozycję układa się tak, że u góry jest dużo krótkich kwiatów ze sporą ilością zielonych dodatków, ku dołowi są coraz dłuższe, ale jest ich znacznie mniej. Wykonuje się go z kilku gatunków kwiatów o różnej wielkości i kształcie. Jest to  kompozycja bogata w ilości kwiatów, w ich różnorodności. Będzie pasować do skromnej sukni. Wadą tego bukietu jest jego rozmiar i nieporęczność. Pannę Młodą może zmęczyć długie trzymanie go.

Nosegay – okrągły, mały bukiet, cechujący się jednolitością; łodygi kwiatów są związane i ściśnięte ze sobą. Pasuje do większości sukien ślubnych  i jest łatwy do trzymania. Najczęściej w nosegay wiąże się róże, kalie i lilie. Półkula jest coraz bardziej popularną i wygodną kompozycją. Wykonuje się ją w tzw. mikrofonie. Uchwyt takiego mikrofonu może mieć kształt stożka.

Arm Bouquet – wiązanka składająca się z długich kwiatów i liści, kwiaty, luźno spięte wstążką, które Panna Młoda trzyma tak, jakby leżały na ramieniu. Luźno spadające kwiaty podtrzymywane są przez ramię. Nie jest on, niestety, zbyt poręczny, dlatego jego popularność spada. Bukiet ten był popularny w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Pomander – kula z kwitnących kwiatów róż, margaretek, lilii;  zawieszona jest na wstążce, która jest trzymana przez Pannę Młodą lub zawieszona na jej nadgarstku. Będzie on się prezentował elegancko w zestawieniu z rękawiczkami. Pięknie prezentuje się ta kompozycja jako dekoracja sali weselnej, niestety, wykonuje się ją z dużej ilości kwiatów, więc i koszt będzie niemały.

Wachlarz - płaski bukiet z róż, storczyków ozdobiony trawą, ratanem, piórami, idealne rozwiązanie do sukni w stylu flamenco.
Composite – wiązanka z części kwiatów, samych płatków listków tworzących nowy nieistniejący w naturze kwiat. Wymaga on wprawy i kunsztu florystycznego, ale efekt jest niezwykły i oszałamiający.

Półksiężyc – może on być zarówno  obustronnie symetryczny, jak i też z jednej strony wydłużony. Tę kompozycję wykonuje się z kwiatów o miękkich łodygach: tulipanów, eustomy, storczyków z dodatkiem traw.

Natural – składa się z naręcza polnych kwiatów. Pasuje do bogatej sukni, stanowiąc jej przeciwwagę lub dla ekologicznej Panny Młodej.
Berło – jest bardzo nowoczesną formą wiązanki. Wykonany jest z dużych kwiatów o długich łodygach. Pasuje do nowoczesnego i awangardowego wizerunku Panny Młodej.

Torebka – bukiet nowoczesny o przeróżnych kształtach i kwiatach łączony z innymi materiałami.
 Styliści prześcigają się w pomysłach odnośnie bukietów ślubnych. Wykorzystuje się coraz to nowe materiały, kwiaty i elementy ozdobne. Ponieważ bukiet ślubny ma często wyrafinowany kształt i dziwne gabaryty, oprócz bukietu głównego stosuje się Throw Bouquet, czyli mini wersję służącą do rzucania przez Pannę Młodą w trakcie ceremonii weselnej.
---

http://www.amarant-art.pl
bukiety ślubne

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

167 tysięcy złotych na wizaż!