Jedzenie fast-foodów nie jest ani dobre dla zdrowia, ani korzystne dla urody

Nowa moda, moda na jedzenie fast-foodów przyszła do nas 30 lat temu z USA.
Zachęcające reklamy, niskie ceny i szybkość przygotowania sprawia, że tradycyjny obiad zastępujemy posiłkiem typu fast-food.

Usprawiedliwiamy się, że jest to jedyna możliwość na szybki zjedzenie czegoś w ciągu dnia pracy. bo przecież nie mamy czasu, sił, umiejętności, aby taki obiad sobie przygotować.
Efekty - wystarczy sprawdzić jak wyglądają polskie ulice, ile tam osób mające ogromne kłopoty z prawidłową wagą.

Zjedzenie ogromnej porcji z frytami, czy też wielkiej buły i zapicie tego wszystkiego średnim wiaderkiem coli, sprawi, że przez chwilę nastąpi wzrost glukozy we krwi i krótkotrwałe uczucie sytości. Jednak za godzinę, dwie od czasu zjedzenia "śmieciowego" posiłku stajemy się głodni. 
Dlaczego?
Popełniliśmy za jednym zamachem wiele błędów.
Po pierwsze, dostarczyliśmy organizmowi w tym jednym posiedzeniu taką ilość kalorii, która powinna być spożyta przez cały dzień. Takie zachowanie powoduje obciążenie żołądka i niestrawność, a także spadek wydajności w pracy, senność i kłopoty z koncentracją!
Dietetycy od dawna radzą, aby posiłki zjadać często, ale w mniejszych porcjach. Dlatego można posilać się przygotowanymi wcześniej w domu kanapkami czy sałatkami.
A gdy i na to brak na czasu (w co nie wierzę :)) można przegryzać orzechy, bakalie, świeże owoce i warzywa czy pić soki jednodniowe.
Po drugie, zjedliśmy posiłek które nie dostarczył żadnych istotnych wartości odżywczych.
I po trzecie, zabrakło w nim składników polecanych w prawidłowo skonstruowanej piramidzie żywności: kaszy, płatków, owoców czy warzyw.

Jeśli takie jedzenie utrwali się w nas jako nawyk żywieniowy, w krótkim czasie czeka nas nadwaga, problemy z cerą, nadciśnienie i inne kłopoty zdrowotne.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Jakie męskie buty są najwygodniejsze: ECCO, Bata, Wojas, Clarks? A może - Rieker!

Poznaj skuteczne sposoby na szybkie odchudzanie