Mira Zwillinger. Suknie ślubne 2017

Autor: Julia Małaszyńska

Mira Zwillinger, jedna z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie projektantek mody kobiecej, której nazwisko było na ustach wszystkich w maju 2016 po prezentacji kolekcji sukien ślubnych Whisper of Blossem.

Kolekcja pochodzącej z Izraela projektantki stworzona została w zespole z córką, Lihi, co stanowi bezprecedensowe zjawisko w środowisku disignerskim. Połączenie wizji dwóch osób, o głęboko wykreowanej wizji artystycznej w jednym, spójnym projekcie, który jak sami przyznacie jest magiczny w swojej odsłonie.

Mira Zwillinger to międzynarodowa marka, której główną linię projektancką stanowią kroje luksusowych strojów wieczorowych oraz sukien ślubnych. Marka mocno związana jest, zarówno lokalnie, jak i kulturowo z Tel-Avivem, słynącym w środowisku z wysokiej kultury szycia ręcznie tkanych materiałów, koronek, haftów. Marka od początku funkcjonowania (1991 rok) słynie z ręcznie wyszywanych krojów, wykończeń oraz detali, które wpływają na spójny charakter kolekcji. Stroje poza modelami wybiegowymi szyte są na zamówienie, pod kątem indywidualnie zdejmowanej miary, marka nie zajmuje się hurtową produkcją, stąd sugerowane w środowisku ceny projektów, które w zależności od ilości materiału oraz kroju oscylują pomiędzy 8 a 12 tys. dolarów. (30-46 tys. złotych). 
Warto również wspomnieć, że ta ceniona w środowisku projektantka ma na koncie nominację do nagrody Designer of the Year.

Kolekcje Miry Zwillinger charakteryzuje wysublimowany projekt twórczy, nie rzadko uzupełniony o spersonalizowane detale. Są one wizualizacją wyrafinowania, szyku, sensualności oraz determinacji w dążeniu do osiąganych celów.

Kolekcja Whisper od Blossem to historia sukien wyjętych z kart baśni. Delikatne, zwiewne koronki z transparentnych materiałów obszyte koronką i ręcznie naszywanymi haftami. Śnieżna biel, zimny delikatny błękit przenikający się z beżami i szarością. Takie właśnie są suknie ślubne zaproponowane przez markę na sezon 2017, ze szczególną dominantą naked dress.
Główną inspiracją projektantki było zjawisko Odbicia, przenikania światła oraz gry cieni, zaprezentowane w szklanych ekspozycjach czeskiego artysty Václava Ciglera. Wzbogacone o koronkowe detale, szyfon czy kryształowe elementy wszyte w materiał, stworzyły delikatną, bardziej plastyczną kolekcję, romantycznych kreacji.


Poza sukniami ślubnymi Mira Zellinger projektuje stroje w kategorii ready-to-wear, sukienki koktajlowe oraz odzież galanteryjną, ze szczególnym naciskiem na skórzane kurtki.

Artykuł powstał w oparciu o inspiracje projektantów Autos- sala na wesele Bydgoszcz
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque