wtorek, 1 listopada 2016

Mała czarna - jak wybrać klasyczną sukienkę na wiele okazji


Autor: Monika DywijskaCiężko znaleźć element kobiecego ubioru, mający w sobie więcej elegancji i klasyki, niż „mała czarna”. To sukienka, która przeszła do legendy, i która od lat dwudziestych XX wieku, kiedy na rynek mody wprowadziła ją Coco Channel, posiada swoje stałe miejsce w garderobach kobiet na całym świecie.Jaką małą czarną wybrać jednak, aby cieszyć się świetnym, ponadczasowym wyglądem?

Dlaczego wybór małej czarnej jest tak ważny?
Mała czarna to sukienka krótka, sięgająca zazwyczaj przed kolana, podstawowy element damskiej garderoby, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kobiecej szafie. Jest „na czasie” już niemal od stu lat i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Raz kupiona, dobrze dobrana, będzie nam służyć przez wiele lat. Dlatego też jej wybór nie powinien być zbyt pochopny.

Czym kierować się przy jej zakupie?
Mała czarna jest sukienką, w której do twarzy każdej kobiecie. To w tym tkwi prawdopodobnie jej niesłabnąca popularność. Szukając odpowiedniej dla nas, warto, aby jej krój był klasyczny i prosty. W końcu to te wartości stanowią jej kwintesencję.
Warto pamiętać, aby była właściwie skrojona, dobrze dopasowana do naszej figury, tak aby tuszowała niedoskonałości i eksponowała atuty. Jeżeli chcemy, aby wyglądała jak najlepiej i służyła nam przez jak najdłuższy czas, warto postawić na wykonanie z dobrej jakości materiałów. Sukienka zbyt błyszcząca lub zbyt ciasna natomiast spowoduje, że zamiast stylu, zapewnimy sobie komiczny wygląd. Ważne także, aby była ona wygodna, nie chcemy przecież, aby obrzydziła nam świetną zabawę.

Krój a sylwetka
Aby mała czarna dobrze na nas leżała, warto, żeby była dopasowana do naszej figury. Dla figury gruszki na przykład, dobrym wyborem będzie sukienka rozkloszowana, która ukryje masywne uda. Dla jabłek, czyli posiadaczek większego brzucha, poleca się sukienki z marszczeniami na linii brzucha, które optycznie pomagają go ukryć. Kobietom z figurą cegły różne wzory i materiały wyrównają proporcję ciała.

A co z dodatkami?
Mała czarna potrafi świetnie komponować się z wieloma dodatkami. Jednak kiedy sama w sobie zawiera różnego rodzaju zdobienia, należy ograniczyć je do minimum. Kiedy jednak jest, jak to z małymi czarnymi często bywa, bardzo prosta, warto zadbać o nieco odważniejsze dodatki, nadające kobiecości i pewności siebie. Świetnie sprawdzą się wtedy wysokie szpilki i elegancka biżuteria.
Mała czarna to świetny wybór dla wielbicielek klasyki i elegancji, odpowiednio dobrana pozwoli cieszyć się nam świetnym, ponadczasowym wyglądem.

Sprawdź eleganckie sukienki w KodyMody.com: http://www.kodymody.com/pl/sukienki-cs.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz