Kręcone włosy - jak o nie dbać?


Autor: Anna BosekW ostatnich latach prym wiodły idealnie gładkie i proste włosy. Z pewnością niejedna kobieta  codziennie spędzała czas z prostownicą w ręku, by zakręcone kosmyki utraciły swój naturalny kształt. Obecnie loki i pofalowane włosy wracają do łask – dowiedz się wszystkiego o sposobach strzyżenia kręconych włosów od eksperta Jean Louis David.

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką kręconych włosów pamiętaj, że twój fryzjer musi przede wszystkim zwrócić uwagę na ich kształt i naturalny sposób układania się. Dobry fryzjer szybko ustali, w jaki sposób włosy rosną u nasady i czy są luźne, czy gęste – dzięki temu będzie mógł stwierdzić, jak loki ułożą się po ścięciu i czy kręcone kosmyki podwyższą się, gdy zostaną skrócone.
Czasem wystarczy skrócić suche kręcone włosy o 1cm, by finalny efekt dał skrócenie o kilka centymetrów!

 

Strzyżenie kręconych włosów

Posiadaczki kręconych włosów i burzy loków wbrew pozorom mają spory wybór, jeśli chodzi o wybór fryzury. W przypadku kręconych włosów nieco łatwiej jest dbać o długą fryzurę – ciężar włosów sprawia, że mniej się puszą i elektryzują. Jeśli marzysz o krótszych włosach – twój fryzjer odpowiednio podcieniuje włosy i przerzedzi loki, dzięki czemu będą się dobrze układać.

Pielęgnacja włosów kręconych

Co ważne – fryzury z kręconych włosów wymagają innej pielęgnacji, niż te z prostych włosów. Naturalnie pofalowane włosy mają skłonność do przesuszania się, w związku z czym trzeba regularnie dbać o ich odpowiednie nawilżanie. Zaniedbane i niedostatecznie nawilżone kręcone włosy wyglądają niezdrowo i tracą walory estetyczne.
Do włosów kręconych zaleca się używać specjalnych odżywek regenerujących, dzięki którym będą sprężyste, a tym samym – łatwiejsze w rozczesaniu.
Do czesania kręconych włosów używa się grzebieni o szeroko rozstawionych ząbkach. Najkorzystniej jest rozczesywać je tuż po umyciu głowy i nałożeniu odżywki. Jeśli niezbędne jest szybkie osuszenie włosów warto użyć suszarki z dyfuzorem, która pomoże uzyskać optymalny efekt i utrzymać sprężystość loków.

Fryzury z kręconych włosów

Kręcone włosy rosną zdecydowanie wolniej niż proste. Krótka fryzura jest łatwiejsza w utrzymaniu i stylizacji, a dobry fryzjer umiejętnie podetnie i podcieniuje pofalowane włosy, tworząc fryzurę pasującą do kształtu twarzy. To propozycja idealna przede wszystkim dla właścicielek włosów, które wyglądają jak niewielkie spiralki.
Z kolei na długich włosach pięknie prezentują się delikatniejsze fale i loki, a z takich włosów można stworzyć piękne upięcia. Dobrze wykonana fryzura wygląda jak muśnięta wiatrem, nadaje stylizacji lekkości i powabności. Kręcone włosy świetnie wyglądają ozdobione opaskami, chustką czy wiankiem.

Więcej porad fryzjerskich na https://www.jeanlouisdavid.pl/
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Silikonowe biustonosze

Jak ściągać zabezpieczenie z ubrań - poradnik praktyczny

Top 6 najmodniejszych sukienek na wesele

Trwa ekspansja polskiej marki odzieżowej - Quiosque